Kurs pisania scenariuszy – Lew Hunter

Kurs pisania scenariuszy 200x300 - Kurs pisania scenariuszy - Lew HunterNajlepszy amerykański kurs pisania scenariuszy realizowany na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles (UCLA)

„Jedynym powodem, dla którego tak wiele osób nie zostało scenarzystami, jest to, że poddali się zbyt szybko” – twierdzi Lew Hunter.

Swoją wiedzę od lat przekazuje w kursie pisania scenariuszy, który szybko zyskał miano kultowego, ponieważ wywarł ogromny wpływ na całe pokolenia amerykańskich scenarzystów.

Niniejsza książka jest przeznaczona dla wszystkich, którzy nie mogą wziąć udziału w legendarnym kursie. Z poczuciem humoru i pozbawioną skrupułów bezpośredniością Lew Hunter prowadzi Czytelnika przez każdy etap tworzenia scenariusza. Traktuje go tak samo, jak swoich słuchaczy za oceanem – ucząc, poprawiając i cały czas autentycznie bawiąc.

 

LEW HUNTER (ur. 1935) – amerykański scenarzysta, profesor scenariopisarstwa na
UCLA. Był zaangażowany w development ponad pięciu tysięcy projektów. Pracował dla
Columbia, Lorimar, Paramount, Disneya, NBC, ABC i CBS.

„Jedynym powodem, dla którego tak wiele osób nie zrealizowało marzenia o zostaniu scenarzystami jest to, że poddali się zbyt szybko” – twierdzi Lew Hunter, doświadczony autor i profesor uważany za jednego z najlepszych nauczycieli scenariopisarstwa w Stanach Zjednoczonych. W przemyśle filmowym spędził ponad czterdzieści lat, a jako scenarzysta, opiekun literacki, producent i nauczyciel był zaangażowany w development ponad pięciu tysięcy projektów.

Wiedzę tę od lat przekazuje w kursie pisania scenariuszy pod nazwą „434”, który szybko zyskał miano kultowego. Kurs ten wywarł ogromny wpływ na całe pokolenia amerykańskich scenarzystów, takich jak David Koepp (AzylPark Jurajski, Życie Carlita), Alexander Payne (SchmidtBezdroża) czy Joel Schumacher (Klient, Upadek).

Niniejsza książka jest przeznaczona dla wszystkich, którzy nie mogą wziąć udziału w legendarnym kursie. Z właściwym sobie poczuciem humoru i pozbawioną skrupułów bezpośredniością Lew Hunter prowadzi Czytelnika przez każdy etap tworzenia scenariusza. Traktuje go tak samo, jak swoich słuchaczy za oceanem – ucząc, strofując, poprawiając i cały czas autentycznie bawiąc.  

Nie wiem, jak przekazać „wielkość” Lew Huntera! Pracowałem  z nim na UCLA przez 27 lat.  Byłem świadkiem jego sukcesów. Mówić o wartości jego dzieła dla przyszłych scenarzystów jest po prostu nietaktem!

                                                                                                              Jerzy Antczak 

Chcecie iść na kolejny bankiet z producentami, nadrabiać brak wiedzy nawiązywaniem znajomości w branży? Dajcie sobie spokój. Lepiej przeczytać tę książkę! Wszystko, co trzeba wiedzieć o pisaniu scenariuszy, w ujęciu legendarnego nauczyciela, Lew Huntera. Obowiązkowa lektura dla każdego szanującego się scenarzysty.

Richard Donner

reżyser Zabójczej broni 

Podręcznik Kurs pisania scenariuszy Lew Huntera to nieoceniona pomoc dla wszystkich mających ambicje pisać scenariusze, napisany przez osobę, której życzliwość, humor i doświadczenie znane są w całej branży.

Joel Schumacher

reżyser (KlientUpadekTelefon

Dla wszystkich udręczonych i zagubionych scenarzystów. Nie traćcie otuchy. Nadchodzi odsiecz. W Kursie pisania scenariuszy Lew Huntera odkryjecie wszystko, czego poszukiwaliście. Hunter przelał to wszystko na papier z entuzjazmem, zrozumieniem dla cierpień twórczych i dużą dawką wdzięku. Jest to pozycja znakomita, będąca źródłem pokrzepienia i inspiracji.

Irving Ravetch i Harriet Frank, Jr

scenarzyści, laureaci Oskara za Norma Rae i Hud, syn farmera 

Mówiąc wprost, Lew Hunter wywarł na moje życie większy wpływ niż jakikolwiek inny nauczyciel. Jego sposób przekazywania wiedzy i osobiste zaangażowanie sprawiły, że Lew stał się rodzajem guru dla całego pokolenia scenarzystów.

David Titcher

scenarzysta Morgan Stewart powraca do domu 

Odkąd poznałem Lew Huntera, niedługo po tym jak rozpocząłem pracę w przemyśle rozrywkowym, śledziłem jego karierę z wielkim zainteresowaniem. Ogromną radość sprawiły mi wieści o opublikowaniu niniejszej książki, dzięki której jego niezwykły sposób pracy poparty imponującym doświadczeniem dotrze do wszystkich pragnących nauczyć się trudnego, ale i bardzo satysfakcjonującego rzemiosła.

Peter Chernin

Prezes wytwórni 20th Century Fox 

Słowo dla wszystkich początkujących scenarzystów: Jeżeli nie jesteście w stanie zapisać się na kurs Profesora Huntera, kupcie tę książkę i przestudiujcie ją od deski do deski. To może być najszybsza i najpewniejsza droga do sukcesu.


Julius Epstein

scenarzysta (Casablanka)

Jedna odpowiedź do “Kurs pisania scenariuszy – Lew Hunter”

  1. Świetny podręcznik dla każdego, choć oczywiście nie każdy będzie umiał po przeczytaniu napisać scenariusz! A najlepsze jest to, że w Polsce ludzie po tej książce już nawet wygrywają konkursy na scenariusze, więc nic tylko pisać!!!

Leave a Reply