You are currently viewing Liczby nie kłamią 71 rzeczy które trzeba wiedzieć o świecie	Smil Vaclav

Liczby nie kłamią 71 rzeczy które trzeba wiedzieć o świecie Smil Vaclav

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Liczby nie kłamią 71 rzeczy które trzeba wiedzieć o świecie	Smil Vaclav

Liczby nie kłamią 71 rzeczy które trzeba wiedzieć o świecie Smil Vaclav

Czy podróżowanie samolotem jest niebezpieczne? Ile ważą wszystkie krowy na świecie? I co sprawia, że ludzie czują się szczęśliwi?

“Liczby nie kłamią” to książka o mieszkańcach Ziemi, o pożywieniu i paliwach, które dostarczają im energii, o transporcie i wynalazkach współczesnego świata, a także o tym, jak to wszystko wpływa na naszą planetę. Profesor Vaclav Smil zabiera nas na pasjonującą wyprawę, której celem jest odkrywanie faktów. Podsuwając zaskakujące dane statystyczne zilustrowane sugestywnymi grafikami i wykresami, zachęca nas do otrząśnięcia się z intelektualnego lenistwa.

Z tej pełnej fascynujących informacji i frapujących przykładów książki dowiemy się między innymi, ilu ludzi potrzebnych było do zbudowania piramidy Cheopsa, dlaczego szczepionki nie tylko ratują życie, ale także stanowią opłacalną inwestycję i czemu samochody elektryczne nie są (jeszcze) tak dobrym rozwiązaniem, jak nam się wydaje. Smil błyskotliwie łączy wiedzę naukową i historyczną ze zdrowym rozsądkiem, poruszając niezwykle szeroki wachlarz zagadnień, a każde z nich przedstawia w formie krótkich, lecz treściwych rozdziałów.

“Liczby nie kłamią” to obowiązkowa i zajmująca lektura, prowokująca do stawiania pytań w sprawach, które zbyt często traktujemy jako pewnik. Smil udowadnia, że fakty mają znaczenie. Liczby nie kłamią, jaką zatem prawdę nam przekazują?

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!