You are currently viewing Linux i Bash. Kurs video. Wiersz poleceń i skrypty powłoki

Linux i Bash. Kurs video. Wiersz poleceń i skrypty powłoki

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Linux i Bash. Kurs video. Wiersz poleceń i skrypty powłoki

Linux i Bash. Kurs video. Wiersz poleceń i skrypty powłoki

W ramach kursu:

Nauczysz się wykonywania podstawowych poleceń w wierszu poleceń: tworzenia, edycji, kopiowania, przenoszenia, usuwania i zmiany uprawnień dostępu do plików; tworzenia dowiązań; uruchamiania programów; przeglądania i unicestwiania procesów
Wykonasz podstawowe zadania administracyjne w wierszu poleceń: tworzenie, usuwanie grup i użytkowników; uruchamianie i zatrzymywanie usług systemowych (i wybieranie uruchamianych podczas uruchamiania systemu); instalowanie i aktualizacja oprogramowania przy użyciu menedżera pakietów (apt i pacman); konfiguracja sudo (uruchamianie programów z prawami administratora)
Poznasz najważniejsze elementy języka powłoki (bash) i najczęściej używanych poleceń, takich jak: grep, sed, awk, less, head, tail, sort, uniq, time itp.; w materiale kursu są one prezentowane na przykładach z życia wziętych, jak wyzwalacze Gita, przetwarzanie video (FFmpeg), konwersja między formatami plików (pandoc)
Zaznajomisz się z najważniejszymi elementami systemu Linux: hierarchią katalogów, montowaniem systemów plików, procesami, sygnałami, potokami
Przybliżysz sobie podstawy popularnych narzędzi, takich jak vim, tmux, mc
Szkolenie Linux i Bash. Kurs video. Wiersz poleceń i skrypty powłoki kończy się na poziomie podstawowym. Porusza większość bazowych zagadnień. Pokazuje, jak pisać skrypty, posługując się w tym celu zarówno prostymi, jak i bardziej zaawansowanymi przykładami.

ZOBACZ>>>

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!