Ludowa historia kobiet

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Ludowa historia kobiet

Ludowa historia kobiet
„Ludowa historia kobiet” to niezwykła publikacja, która przedstawia fascynującą podróż przez historię życia kobiet, skupiając się na ich rolach społecznych oraz aktywnościach, które wpływały na ich losy w różnych okresach i sytuacjach historycznych.
W trakcie lektury znajdziemy liczne artykuły, które ukazują nam życie kobiet z niższych sfer społecznych, dzięki czemu możemy zgłębić ich doświadczenia i spojrzeć na świat z ich perspektywy. Autorzy tego dzieła dokładnie analizują pozycję kobiet w czasach średniowiecza oraz drogi, jakie miały do przebycia podczas rewolucji przemysłowej – migracje, praca w fabrykach, służba domowa, edukacja czy nawet prostytucja. Ponadto, autorzy dotykają również kwestii związanych z płcią kulturową, pisząc o kształtowaniu się różnych form kobiecej tożsamości, takich jak czarownice czy kobiety nieheteronormatywne, a także omawiają historię chłopek i współczesnych dziewcząt.
Warto zauważyć, że powyższa książka wpisuje się w serię „Ludowa Historia Polski”, której celem jest przybliżenie nam zapomnianych dziejów zwykłych ludzi. Jej głównym założeniem jest ukazanie przemijających losów tych, którzy nie spełniali wymagań i kwalifikacji do narodu Sarmatów, ale mimo to byli nieodzowną częścią dawnej Rzeczypospolitej. Dlatego też, w tej serii znajdziemy książki poświęcone chłopom pańszczyźnianym, mieszczanom biednym, osobom spoza sztywnych struktur społecznych oraz proletariatowi.
Zapraszamy do przeczytania „Ludowej historii kobiet” – fascynującej lektury, która rozświetli naszą wiedzę na temat kobiecego doświadczenia w różnych okresach historycznych. Pozwólmy sobie na podróż przez czas i poznanie niewidocznych wcześniej aspektów życia kobiet, które stanowiły prawdziwą solą ziemi w minionych epokach.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!