Made in Poland. Opowiada jeden z ostatnich żołnierzy Kedywu Stanisław Likiernik – Emil Marat, Michał Wójcik

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Made in Poland. Opowiada jeden z ostatnich żołnierzy Kedywu Stanisław Likiernik - Emil Marat, Michał Wójcik

Made in Poland 196x300 - Made in Poland. Opowiada jeden z ostatnich żołnierzy Kedywu Stanisław Likiernik - Emil Marat, Michał WójcikStanisław Likiernik (ur. 1923)- żołnierz Kedywu. To jego doświadczenia złożyły się na literacką postać, która dała nazwę całemu pokoleniu- Pokoleniu Kolumbów. Brał udział w najważniejszych akcjach sabotażowych, wykonywał wyroki podziemnego sądu. Był kilkakrotnie ranny. Został odznaczony orderem Virtuti Militari i Krzyżem Walecznych. Od 68 lat na emigracji we Francji.

Po siedemdziesięciu latach opowiada o wstrząsających losach prawdziwych żołnierzy i dowódców AK, o kulisach pracy w dywersji, o trudnych wyborach dotyczących życia i śmierci wrogów i przyjaciół. Nigdy nie krył swojego krytycznego stosunku do powstania: Błąd, klęska, tragedia” -mówi. Jednocześnie broni honoru, godności i solidarności powstańczej młodzieży. Jego zdaniem rozsądek nie musi oznaczać tchórzostwa, a chłodna analiza nie musi być podszyta cynizmem.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!