Magiczne Drzewo. Cień smoka – Andrzej Maleszka

Magiczne Drzewo. Cień smoka 214x300 - Magiczne Drzewo. Cień smoka - Andrzej MaleszkaNieostrożny czar wywołuje z głębin morskiego smoka wraz z armią groźnych stworów. By je pokonać, Kuki musi zdobyć figurkę z Magicznego Drzewa. Przedmiot jest nagrodą w konkursie tańca, ale Kuki nie umie tańczyć. Figurka przeistacza się w żywą istotę obdarzoną niezwykłymi cechami. Dzięki niej Kuki, Gabi i gadający pies zwyciężą przybysza z podwodnego świata. 

Smok i potężne stwory! Zamek na dnie morza i “cudowne dziecko”… Przygodowa powieść w tempie gry komputerowej, a jednocześnie mądra książka mówiąca o ważnych sprawach dzieci.

Na podstawie “Magicznego Drzewa” Andrzej Maleszka stworzył znany na całym świecie cykl filmowy nagrodzony telewizyjnym Oscarem – Emmy Award.

8 odpowiedzi do “Magiczne Drzewo. Cień smoka – Andrzej Maleszka”

  1. Zachęcam gorąco do zakupu tej książki :). Dla mnie jest numerem jeden w ostatnim czasie :). I już wiem, że będę do niej powracała nie raz w długie, jesienne wieczory :). Przygody trójki przyjaciół wciągają tak bardzo, że naprawdę trudno się z nimi rozstać :). Dobrze, że jestem teraz chora i mam więcej czasu na czytanie :).

  2. Ja również mam tę książkę i jest naprawdę rewelacyjna! Idealna na długie jesienne wieczory. Z tą powieścią niei ma nudy, trzyma w napięciu! Polecam wszystkim, starszym i młodszym :))

  3. Witam. Chciałam się podzielić wrażeniami po przeczytaniu(wraz z synkiem) Magicznego drzewa: cień smoka. Generalnie wszędzie pisze że książka przeznaczona dla dzieci od 7 lat. Synek w listopadzie kończy 6. Uwielbia świat fikcji i zabawnych przygód więc postanowiłam ją zakupić. Jeśli chodzi o moje wrażenia z czytania – dla mnie jest rewelacyjna. Co więcej jest napisana na tyle prostym i mądrym językiem że niespełna 6-latek doskonale ją rozumie. Po przeczytaniu kilku bądź kilkunastu stron staramy dzielić się wrażeniami. Jest naprawdę rewelacyjna!

  4. Zgadzam się ze wszystkimi powyższymi komentarzami – książkę warto kupić i czytać! ‘Cień Smoka’ od razu mnie wciągnął, bo jest świetnie napisaną opowieścią, którą czyta się szybko, a jednocześnie bawi się przy tym wyśmienicie. A do tego to nie jest książka tylko dla dzieci, bo starsi ją też czytają… Jest akcja, tarapaty, trochę magii no i masa wyobraźni! Na pewno nikt się nie będzie nudzić, polecam bardzo gorąco 🙂

  5. Również zachęcam do lektury tej książki, na szczęście teraz mamy takie czasy, że jest duży wybór co do literatury, można wybierać coś dla siebie, dzieciaki mają ogrom książek i pozycji, dla każdego coś dobrego a miłośnikom fantastyki, dobrego humoru, przygody i wartkiej akcji polecam Magiczne drzewo cień smoka 🙂

  6. Książka jest naprawdę ciekawa i wciągająca! 🙂
    Polecam, szczególnie dla młodych miłośników fantastyki – moje dzieciaki już nie mogą się doczekać kolejnych przygód Kukiego, Blubka, Gabi i Budynia! 🙂

  7. najnowsza książka Maleszki, Cień smoka zarówno jak poprzednie bawi, śmieszy, a kto wie moze nawet uczy:) moje dziecko je uwielbia, a ja sama też lubię zrelaksować się przy czymś tak lekkim i przyjemnym

  8. wartkie dialogi, ciekawa historia no i oczywiscie fascynujące przygody, uwielbiam czytac książki z tej serii córce, bo wychodzi na to, ze obydwoje mamy świetna zabawę przy tym;)

Leave a Reply