Mamarazzi Fotografowanie dzieci Stacy Wasmuth

Mamarazzi Fotografowanie dzieci Stacy Wasmuth

Uwieczniaj najwspanialsze chwile dzieciństwa swoich pociech!
Jak fotografować raczkujące maluchy, ruchliwe kilkulatki i kapryśne nastolatki?
Jak umiejętnie kadrować, dobierać oświetlenie i panować nad ostrością zdjęć?
Jak wykorzystać możliwości każdego aparatu – zarówno prostego kompaktu, jak i lustrzanki?
Pierwszy uśmiech, pierwszy ząbek, pierwsze kroki… Dzieciństwo to tysiące pięknych, wzruszających chwil, które każdy rodzic chciałby zachować na zawsze. Właśnie dlatego aparat fotograficzny to najlepszy przyjaciel każdej mamy – pozwala udokumentować najwspanialsze momenty w życiu ukochanej pociechy, a potem dzielić się nimi z bliskimi. Jeśli i ty pragniesz zamknąć w obiektywie każdą magiczną chwilę z szybko umykającego dzieciństwa rozkosznego, małego łobuziaka, jak większość mam należysz do klubu mamarazzi. Z pewnością warto jednak wyjść poza zwykłe pstrykanie i robić naprawdę dobre, podkreślające wyjątkowość i atmosferę chwili fotografie, które zachwycą rodzinę i znajomych.

Bierz się za tę lekturę, a potem do dzieła! Opanuj najważniejsze zagadnienia z dziedziny fotografii. Ta wiedza pozwoli Ci wiernie oddać dziecięcą urodę, pokazać wyjątkową osobowość Twoich brzdąców i uchwycić urok każdej chwili. Otrzymasz całe mnóstwo praktycznych wskazówek od profesjonalistów zajmujących się zawodowo fotografowaniem dzieci – od rad na temat kolorów i tekstur ubranek najlepiej prezentujących się na zdjęciach, po sprawdzone sztuczki na wywołanie naturalnego uśmiechu na twarzy zapłakanego maluszka. Poznasz niezbędne techniki wykorzystania światła, tajniki umiejętnego komponowania ujęć, ustawiania ekspozycji, ostrości czy balansu bieli. Nauczysz się nie tylko w pełni korzystać z możliwości swojego aparatu, ale także programów graficznych do szybkiego poprawiania mniej udanych fotografii. A potem pokażesz światu własne, zachwycające zdjęcia i poczekasz na lawinę pochwał!

Dowiedz się wszystkiego, co powinna wiedzieć ambitna mama z aparatem!
Jak uchwycić naturalny wyraz twarzy, a nie wymuszony uśmiech
Jak nakłonić do współpracy dziecko w każdym wieku: od raczkujących maluchów po trudne nastolatki
Jak przygotować się do zdjęć: od ubrań po idealne miejsce do sesji
Jak umiejętnie fotografować: kompozycja ujęć, dobór oświetlenia, ustawianie ekspozycji, ostrości i balansu bieli
Jak uzyskać dobre efekty za pomocą różnych technik oświetleniowych
Jak poprawić zdjęcia dzięki prostym technikom edycji komputerowej
Jak wykorzystać w pełni możliwości aparatu i obiektywów
Książka zawiera też mnóstwo zachwycających przykładów zdjęć dzieci, które stanowią doskonałą inspirację dla wszystkich mamarazzi!

Leave a Reply