Marcysia czuje za dużo Allison Edwards

CENA KSIAZKI 300x150 - Marcysia czuje za dużo	Allison Edwards

Marcysia czuje za dużo Allison Edwards

Marcysia jest wrażliwą dziewczynką, która najbardziej na świecie pragnęła być szczęśliwa. Jednak czuła w sobie wszystkie emocje: gniew, zakłopotanie, smutek, lęk, zazdrość. I jakby tego było mało, emocje pojawiały się w najmniej odpowiednich momentach. Kiedy stały się tak głośne i przytłaczające, że aż nie do zniesienia, Marcysia kazała im zniknąć. O dziwo, to wcale nie pomogło. Dziewczynka przestała czuć cokolwiek, a to było nawet gorsze! Na szczęście dokonała pewnego ważnego odkrycia: nie warto uciekać przed emocjami, lepiej wyjść im naprzeciw i bliżej się im przyjrzeć. Poznała też dwóch innych członków emocjonalnego zespołu: turkusowa wyglądała na asertywną i pewną siebie, a żółta miała niezwykły zmysł równowagi.

Ta fantastycznie zilustrowana bajka potrafi powiedzieć więcej niż tysiąc słów. Genialnie obrazuje zespoły zaburzeń nastroju, wysoką wrażliwość, przeciążenie emocjonalne, podstawowe i złożone emocje, pierwsze objawy depresji, poczucie własnej wartości i wewnętrzny pokój.

„Marcysia czuje za dużo” to książka psychoedukacyjna, dołączone są do niej cyfrowe karty pracy i zabawy psychologicznej. W serii ukazał się również poradnik „Trafiony, zatopiony. Jak pomóc dziecku przejść przez powódź emocji” i oparta na nim psychoedukacyjna bajka dla dzieci „Diego czuje za mocno”, o orzeszku w naszym mózgu zwanym amygdalą i strategiach regulacji napięcia emocjonalnego.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!