Maria Kuncewiczowa, Sándor Márai. Późny wiek – późna twórczość. Interakcje. Materiały do studiów nad psychologią starości Anna Maria Maneka

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Maria Kuncewiczowa, Sándor Márai. Późny wiek – późna twórczość. Interakcje. Materiały do studiów nad psychologią starości Anna Maria Maneka

Maria Kuncewiczowa, Sándor Márai. Późny wiek – późna twórczość. Interakcje. Materiały do studiów nad psychologią starości Anna Maria Maneka
Zapraszam do poznania fascynującej publikacji autorstwa Anny Marii Maneki pt. „Maria Kuncewiczowa, Sándor Márai. Późny wiek – późna twórczość. Interakcje. Materiały do studiów nad psychologią starości”. Ta wyjątkowa książka składa się z dwóch części, które wnikliwie analizują psychologiczne aspekty twórczości Marii Kuncewiczowej i Sándora Máraia w podeszłym wieku.
Część I stanowi teoretyczne wprowadzenie, które służy jako klucz do zrozumienia psychologicznych treści, jakie zawierają prace obu autorów w okresie starości. Dzięki tej części dowiemy się, jak powiązane są procesy rozwojowe w podeszłym wieku z ewolucją formy i treści twórczości. To odkrycie jest nie tylko fascynujące, ale także stanowi solidne teoretyczne uzasadnienie dla wartości badania tych wzajemnych zależności.
W części II autorka przedstawia nam procedurę jakościowej analizy psychologicznej treści dzieł powstałych w starości. Ta metoda pozwala na wykrywanie istotnych zmian, takich jak podstawowe tendencje życiowe i wewnętrzne modele doświadczeń, ale także strategie radzenia sobie ze śmiercią i umieraniem. Dzięki tej analizie zauważono proces zmiany gatunkowej twórczości Marii Kuncewiczowej i Sándora Máraia – od fikcji do intimistyki. Co więcej, autorzy zrezygnowali z funkcji kreatywnych na rzecz bezpośredniego, osobistego przekazywania nagromadzonego doświadczenia. Skupili się również na budowaniu wewnętrznej integracji oraz spójności w obronie przed entropią.
Autorką tego wyjątkowego dzieła jest Anna Maria Manek – absolwentka psychologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, doktor nauk humanistycznych w zakresie teorii literatury. Posiada stopień doktora habilitowanego w zakresie psychologii i była wykładowczynią psychologii na renomowanych uczelniach. W swojej pracy badawczej Anna Maria Manek szczególnie interesuje się okresami przejściowymi w rozwoju osób dorosłych. Jej wcześniejsze publikacje są uznanymi opracowaniami na temat uwarunkowań reakcji na utratę pracy, wartościowania własnej sytuacji życiowej przez bezrobotnych oraz startu zawodowego jako wyzwania rozwojowego.
Zapewniam, że ta książka dostarczy nie tylko wartościowej wiedzy na temat psychologii starości, ale również skłoni do refleksji nad własnym rozwojem i zmianami jakie niesie ze sobą podeszły wiek. Nie przegap tej okazji i sięgnij po tę wyjątkową publikację już dziś!

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!