Matemagicy. Jak ze wszystkiego wyczarować matematykę – Johny Ball

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Matemagicy. Jak ze wszystkiego wyczarować matematykę - Johny Ball

Matemagicy. Jak ze wszystkiego wyczarować matematykę 242x300 - Matemagicy. Jak ze wszystkiego wyczarować matematykę - Johny BallJak zważyć swoją głowę, nie odcinając jej? 
Co czyni z najdziwniejszą liczbę na świecie? 
Dlaczego większość ludzi ma więcej nóg niż wynosi średnia? 

Przyłącz się do Johnny’ego Balla i przeżyj pełną emocji przygodę, towarzysząc mu w niezwykłej podróży przez matematykę od starożytnych matemagików po współczesną naukę. 

Przedstawiona w tej książce fascynująca historia liczb i pomiarów pokazuje, jak ludzie odsłaniali ukryte wszędzie wzorce matematyczne oraz odkrywali, że wszystko działa dzięki matematyce. 
Dowiedz się, jak dzięki słońcu i gwiazdom ludzie nauczyli się mierzyć czas. 
Odkryj, w jaki sposób błędny pomiar wielkości Ziemi doprowadził do odkrycia Ameryki. 

Zobacz, jak można mierzyć huragany, trzęsienia ziemi oraz inne katastrofy naturalne. 

Johnny Ball stworzył i poprowadził wiele programów telewizyjnych dla dzieci na temat nauk przyrodniczych i matematyki, w tym Think of a Number, który zmienił myślenie o matematyce całego pokolenia dzieci. Wiek, jak sprawić, żeby matematyka stała się łatwa, zabawna i fascynująca. Napisał pięć książek dla dzieci oraz pięć sztuk scenicznych, w tym znakomity musical edukacyjny Tales of Maths and Legends. Ponadto często pisze artykuły i wygłasza wykłady o matematyce i naukach przyrodniczych. 

Od starożytności po dzień dzisiejszy dzięki matematyce ludzkość może uprawiać ziemię, badać swoją planetę, wznosić spektakularne budowle oraz odkrywać, jak działa wszechświat. Przedstawiona w tej książce fascynująca historia liczb i pomiarów pokazuje, jak ludzie odsłaniali ukryte we wszystkim matematyczne wzorce oraz odkrywali, jak dzięki matematyce wszystko działa. 
Dowiedz się, jak dzięki słońcu i gwiazdom ludzie nauczyli się mierzyć czas. 

Johnny Ball stworzył i prezentował ponad 20 seryjnych programów telewizyjnych dla dzieci na temat nauk przyrodniczych i matematyki. Najbardziej znany jest jako autor serii programów BBC pt.: Think of a Number, który zmienił myślenie o matematyce całego pokolenia dzieci. Nikt lepiej od Johnny`ego nie wie, jak sprawić, żeby matematyka nie tylko stała się łatwa do pojęcia, lecz także była zabawna i fascynująca. 
Telewizyjny show Johnny`ego, byłego członka kadry obozów wakacyjnych Butlina, perkusisty i komika, otrzymał nominację do nagród Emmy, BAFTA oraz dziesięciu innych. Johnny Ball ma także tytuł Ambassador for Engineering i często wypowiada się w mediach na tematy edukacyjne. Napisał pięć książek dla dzieci oraz pięć sztuk scenicznych, w tym znakomity musical edukacyjny pt.: Tales of Maths and Legends. Ponadto często pisze artykuły i wygłasza wykłady o matematyce i naukach przyrodniczych.

 

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!