MATeMAtyka 1 Zbiór zadań Zakres podstawowy Szkoły ponadpodstawowe

CENA KSIAZKI 300x150 - MATeMAtyka 1 Zbiór zadań Zakres podstawowy Szkoły ponadpodstawowe

MATeMAtyka 1 Zbiór zadań Zakres podstawowy Szkoły ponadpodstawowe

Zbiory zadań to doskonałe uzupełnienie podręcznika z każdego przedmiotu. „MATeMAtyka 1. Zbiór zadań. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe” to propozycja dla uczniów chcących poszerzać swoją wiedzę i utrwalać poznane wcześniej zagadnienia. Zbiór zadań przygotowuje do zdania matury oraz oswaja z różnego rodzaju zadaniami.

Zbiór jest podzielony na działy. Na początku każdego z nich znajduje się przypomnienie teorii z podręcznika i najważniejsze wzory pomagające rozwiązać znajdujące się w dalszej części zadania. Książka zawiera też zagadnienia omawiane jeszcze w szkole podstawowej, po których przypomnieniu uczniowie lepiej zrozumieją nową porcję materiału.

Zadania są różnorodne, dostosowane do najnowszej podstawy programowej. Twórcy szczególny nacisk kładą na przygotowanie do matury. Na końcu zbioru znajduje się moduł z ostatecznymi powtórkami do egzaminu. Ćwiczenia są uporządkowane według trzech poziomów trudności, ale nie wykraczają ponad poziom podstawowy. Autorzy rozmieścili wśród nich również zadania przygotowane przez CKE oraz zadania z matur z poprzednich lat. Przerabianie zbioru w pełni przygotuje ucznia z pierwszych partii materiału i pomoże mu zapoznać się ze sposobem obliczania zadań zamkniętych i otwartych. To doskonałe uzupełnienie do podręcznika „MATeMAtyka”, ale może być łączony z tytułami z innych wydawnictw.

W skład serii wchodzą także zbiory zadań dla części 2. i 3. na poziomie podstawowym i podstawowym z rozszerzeniem oraz zeszyty ćwiczeń. Całość jest uzupełnieniem podręcznika „MATeMAtyka”.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!