You are currently viewing Matematyka 2 Zbiór zadań do liceów i techników Zakres podstawowy	Elżbieta Kurczab Elżbieta Świda Marcin Kurczab

Matematyka 2 Zbiór zadań do liceów i techników Zakres podstawowy Elżbieta Kurczab Elżbieta Świda Marcin Kurczab

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Matematyka 2 Zbiór zadań do liceów i techników Zakres podstawowy	Elżbieta Kurczab Elżbieta Świda Marcin Kurczab

Matematyka 2 Zbiór zadań do liceów i techników Zakres podstawowy Elżbieta Kurczab Elżbieta Świda Marcin Kurczab

Podręcznik “Matematyka 2. Zbiór zadań do liceów i techników. Zakres podstawowy” stanowi doskonałe uzupełnienie podręcznika do matematyki, przeznaczonego dla uczniów szkół ponadpodstawowych: liceum ogólnokształcącego, jak i technikum.

“Matematyka 2. Zbiór zadań do liceów i techników. Zakres podstawowy” to podręcznik przeznaczony dla uczniów liceów ogólnokształcących i techników, którzy ukończyli ośmioletnią szkołę podstawową. Zbiór zadań, tak jak wspomniany podręcznik, bazuje na założeniach nowej podstawy programowej, obowiązującej w szkołach od września 2019 roku.

W publikacji znajduje się wiele zróżnicowanych pod względem stopnia trudności zadań. Nauczyciel, mając tak bogaty wybór zadań o różnorodnym charakterze, może wykorzystać je w dowolnie wybranym zakresie zarówno podczas pracy na lekcjach, jak i jako samodzielną pracę domową uczniów, bądź też ćwiczenia kontrolne. Rozdziały zostały zakończone testem sprawdzającym wiedzę ucznia, jak również zadaniami powtórzeniowymi, ułatwiającymi naukę.

Materiał zbioru, podobnie jak treści zawarte w podręczniku, podzielony został na osiem rozdziałów. Pierwszy z nich wprowadza uczniów w tematykę przekształceń wykresów funkcji, przesunięcia równoległe, symetrię osiową i środkową, a także doskonalą umiejętność stosowania wykresów funkcji do rozwiązywania równań i nierówności. Drugi rozdział poświęcony jest równaniom i nierównościom z wartością bezwzględną. Trzeci pozwala na poszerzenie wiadomości dotyczących funkcji kwadratowej. Kolejne rozdziały sięgają po zadania z zakresu geometrii płaskiej, geometrii analitycznej oraz trygonometrii.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!