MATeMAtyka 3 Podręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych Zakres podstawowy Joanna Czarnowska Jolanta Wesołowska Lech Chańko Wojciech Babiański

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - MATeMAtyka 3 Podręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych Zakres podstawowy	Joanna Czarnowska Jolanta Wesołowska Lech Chańko Wojciech Babiański

MATeMAtyka 3 Podręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych Zakres podstawowy Joanna Czarnowska Jolanta Wesołowska Lech Chańko Wojciech Babiański

Podręcznik, który wprowadza uczniów szkół ponadgimnazjalnych w zagadnienia matematyczne w sposób spójny i przystępny: „MATeMAtyka 3. Zakres podstawowy” wydawnictwa Nowa Era.

Publikacja „MATeMAtyka 3. Podręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych. Zakres podstawowy” to podręcznik dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych wchodzący w skład serii „MATeMAtyka”, umożliwiającej nowoczesne nauczanie matematyki. Treści w podręczniku, podobnie jak we wszystkich podręcznikach serii, przedstawione są w interesujący sposób, zrozumiale i atrakcyjnie dla uczniów, a utrwalaniu i poszerzaniu wiadomości i umiejętności służą pozostałe elementy serii.

Podręcznik do matematyki dla klasy trzeciej w przystępny i spójny sposób wprowadza uczniów w kolejne zagadnienia matematyczne. Praca z nim to zarówno ciekawe zajęcia w szkole, jak i samodzielna oraz efektywna nauka matematyki w domu. Podręcznik wieloletni pozwala na zapoznanie się z nowymi zagadnieniami, które wprowadzane są czytelnie i zrozumiale.

Treści w podręczniku „MATeMAtyka 3. Zakres podstawowy” Nowej Ery zebrane są w 4 działach: rachunek prawdopodobieństwa, statystyka, stereometria oraz przykłady dowodów w matematyce. Przejrzysta struktura podręcznika pomaga w uporządkowaniu wiedzy już nabytej oraz utrwaleniu nowej. Służą temu rozwiązane przykłady, przeplatane prostymi ćwiczeniami, jak również zadania ułożone zgodnie ze wzrastającym poziomem trudności. Zrozumienie wprowadzanych treści wspomagają liczne merytoryczne rysunki, które są przejrzyste dzięki zastosowanej kolorystyce.

Dodatkowym ułatwieniem w nauce są zamieszczone w podręczniku doskonale dobrane zdjęcia. Starannie przygotowane rozwiązania przykładów, jak również przedstawiane często przy zadaniach schematy rozwiązań powodują, że uczeń kompleksowo rozwija umiejętność rozwiązywania zadań. Zrozumienie nowych treści staje się łatwiejsze dzięki krótkim powtórzeniom, zamieszczonym po każdej lekcji. Zawierają one zadania ilustrujące te treści, które po danej lekcji trzeba koniecznie opanować.

Na uwagę zasługuje ostatni, specjalnie przygotowany dział „Przykłady dowodów w matematyce”, w którym opracowano oddzielnie dowody w algebrze i w geometrii. Celem działu jest pomoc w nauce sztuki dowodzenia.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!