You are currently viewing MATeMAtyka 4 Podręcznik i maturalne karty pracy dla liceum i technikum Zakres podstawowy i rozszerzony	Joanna Czarnowska Jolanta Wesołowska Lech Chańko Wojciech Babiański

MATeMAtyka 4 Podręcznik i maturalne karty pracy dla liceum i technikum Zakres podstawowy i rozszerzony Joanna Czarnowska Jolanta Wesołowska Lech Chańko Wojciech Babiański

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - MATeMAtyka 4 Podręcznik i maturalne karty pracy dla liceum i technikum Zakres podstawowy i rozszerzony	Joanna Czarnowska Jolanta Wesołowska Lech Chańko Wojciech Babiański

MATeMAtyka 4 Podręcznik i maturalne karty pracy dla liceum i technikum Zakres podstawowy i rozszerzony Joanna Czarnowska Jolanta Wesołowska Lech Chańko Wojciech Babiański

MATeMAtyka 4. Podręcznik do matematyki dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony

Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych „MATeMAtyka” do zakresu podstawowego i rozszerzonego w przystępny sposób wprowadza w zagadnienia matematyczne. Umożliwia lepsze zrozumienie treści prezentowanych na lekcji oraz ułatwia efektywną pracę w domu. Wyróżnienie treści rozszerzonych pozwala świadomie przygotowywać się do egzaminu maturalnego.

Małe porcje teorii umożliwiają uczenie się krok po kroku, a powiązania między nimi sprawiają, że wiedza matematyczna układa się w całość.
Przypomnienie w toku lekcji treści z poprzednich klas pozwala sprawnie wejść w nowy temat, a wyróżnione kolorem definicje i twierdzenia ułatwiają znalezienie potrzebnych informacji.
Nawiązania do sytuacji z życia codziennego sprawiają, że zapamiętywanie i przyswajanie nowych wiadomości jest łatwiejsze.
Pokazanie kilku metod rozwiązania tego samego zadania na stronach Sposób na zadanie pozwala porównywać rozwiązania i zapamiętać, że każde zadanie można rozwiązać kilkoma metodami.
Zestawy zadań Przed obowiązkową maturą z matematyki i Przed maturą z matematyki po każdym dziale pozwalają na kształcenie na poziomie rozszerzonym umiejętności rozwiązywania zadań typu maturalnego i systematyczne przygotowywanie się do egzaminu maturalnego już od klasy 1.
Obszerny dział Powtórzenie pozwala gruntownie powtórzyć materiał z całego czteroletniego cyklu nauczania.
MATeMAtyka 4. Maturalne karty pracy. Zakres podstawowy i rozszerzony

„Maturalne karty pracy ze zbiorem zadań” dla zakresu rozszerzonego są połączeniem znanego z poprzednich klas układu kart z dodatkowymi zestawami zadań. Ścisła korelacja kart z podręcznikiem pozwala na sprawne wyćwiczenie umiejętności kształconych w klasie 4 oraz skuteczne utrwalenie ich do matury.

Publikacja przygotowuje do egzaminu maturalnego z matematyki zarówno w zakresie podstawowym (obowiązkowym) jak i rozszerzonym.
Zestaw 6-8 zadań umożliwia skuteczne przećwiczenie umiejętności związanych z danym tematem.
Zadania z podwójną numeracją różnią się tylko danymi – przy pierwszym z nich umieszczono podpowiedzi, które ułatwiają rozwiązanie drugiego zadania.
Dodatkowy zestaw zadań otwartych „Zbiór zadań” zapewnia dodatkową bazę zadań do wykorzystywania przy realizacji danego tematu lub przy powtórzeniu przed sprawdzianem.
Każdy dział kończą sekcje „Przed obowiązkową maturą z matematyki” oraz „Przed maturą z matematyki na poziomie rozszerzonym”, które pozwalają na utrwalenie materiału w formie zadań zgodnych z zaprezentowanymi w Informatorach maturalnych CKE.
Zamieszczone na końcu publikacji odpowiedzi umożliwiają samodzielne sprawdzanie, czy otrzymane wyniki są poprawne.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!