Matematyka Poznać zrozumieć Podręcznik Klasa 3 Zakres podstawowy Liceum i technikum Alina Przychoda Monika Strawa Zygmunt Łaszczyk

CENA KSIAZKI 300x150 - Matematyka Poznać zrozumieć Podręcznik Klasa 3 Zakres podstawowy Liceum i technikum	Alina Przychoda Monika Strawa Zygmunt Łaszczyk

Matematyka Poznać zrozumieć Podręcznik Klasa 3 Zakres podstawowy Liceum i technikum Alina Przychoda Monika Strawa Zygmunt Łaszczyk

„Matematyka. Poznać, zrozumieć” to podręcznik dedykowany dla uczniów klas trzecich szkół ponadpodstawowych, autorstwa Aliny Przychody, Moniki Strawy i Zygmunta Łaszczyka. Pozycja ta zawiera liczne i klarownie wytłumaczone przykłady umożliwiające solidne przygotowanie się do egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym.

Podręcznik ten zawiera rozdziały takie jak: „Stereometria”, „Statystyka i rachunek prawdopodobieństwa” oraz „Powtórzenie”. Na początku każdej partii materiału znajdują się rozwiązane przykłady, które są kluczowe dla poprawnego zrozumienia wiadomości teoretycznych.

Umieszczone zestawy zadań „A gdyby sprawdzian był teraz?” mobilizują do solidnego zgłębienia danej części i pozwalają na odpowiednie przygotowanie się do sprawdzianu.

Seria zadań „A gdyby matura była teraz?” zawiera polecenia skonstruowane wedle schematu zadań maturalnych i pozwala na systematyczne przygotowanie się do matury na poziomie podstawowym.

W skład „Powtórzenia” wchodzi 10 zestawów odpowiednio pogrupowanych, zgodnych z aktualną podstawą programową. Ich wykonywanie stanowi efektywną powtórkę tuż przed przystąpieniem do egzaminu maturalnego.

Podręcznik został bardzo starannie opracowany pod względem edytorskim. Język w nim zastosowany jest jasny i klarowny, w pełni zrozumiały przez uczniów szkół ponadpodstawowych. Do większości zadań umieszczono odpowiedzi, pozwalające zweryfikować poprawność rozwiązań. Czytelne wyróżnienie najważniejszych pojęć i definicji pozwala łatwo je zapamiętać i zastosować w praktyce.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!