Michelle Obama Światło w nas Jak żyć w niepewnych czasach

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Michelle Obama Światło w nas Jak żyć w niepewnych czasach

Michelle Obama Światło w nas Jak żyć w niepewnych czasach
Pierwszy w Polsce przekład twórczości jednego z najważniejszych amerykańskich pisarzy – Joshua Cohena. Jego nagrodzona Pulizerem powieść „Rodzina Netanjahua” przeniesie Cię w świat pełen tajemnic, gdzie granica między prawdą a fikcją zaczyna się zacierać.
Historia rozgrywa się zimą 1960 roku, gdy do domu historyka Rubena Bluma zapuka niejaki Bencijon Netanjahu, temperamentny żydowski nacjonalista. Gość ten ubiega się o posadę na uniwersytecie, gdzie pracuje Blum. Bez wątpienia, Blum jako Żyd będzie najlepszym przewodnikiem dla przybysza z Izraela. Niestety, cokolwiek by nie zaszło, ich spotkanie jest pewnym przepisem na katastrofę na miarę kolizji dwóch równoległych światów.
Ta błyskotliwa powieść Cohena, nagrodzona Pulitzerem, to jednak o wiele więcej niż tylko żydowska tragikomedia charakterów. Autor pisze ją ze współczesnej perspektywy, w której jeden z synów Bencijona, Binjamin Netanjahu, staje się najdłużej urzędującym premierem w historii Izraela, a inny syn – bohaterem wojny Jom Kipur. Wydawałoby się, że to zwykłe, nieistotne zdarzenie w historii słynnej rodziny, ale okazuje się być punktem wyjścia dla jednej z najważniejszych współczesnych powieści o tożsamości, rodzinie i polityce.
Joshua Cohen jest niezwykłym stylistą, a jednocześnie jednym z najbardziej zdumiewających pisarzy w dzisiejszej amerykańskiej beletrystyce. To potwierdza James Wood z „New Yorker”, który zachwyca się Cohena i uznaje go za geniusza.
„Rodzina Netanjahua” to mieszanka powieści Philipa Rotha i Vladimira Nabokova, która poruszy Twoje emocje i wciągnie Cię w wir historii. Cohena nie można uznać za niesłuszną, gdyż jego najnowsza książka jest jedną z jego najlepszych. Wysmakowana i bardzo zabawna, ta powieść to doskonały przykład doskonałej literatury, która długo zapadnie Ci w pamięć. Nie pozwól tym arcydziełom umknąć Ci bez żadnego powodu!

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!