Miecz i korona Mistrz intryg Sabine Ebert

CENA KSIAZKI 300x150 - Miecz i korona Mistrz intryg	Sabine Ebert

Miecz i korona Mistrz intryg Sabine Eber

Pierwszy tom wielkiej epopei o Fryderyku I Barbarossie, zwanym Rudobrodym, który stał się jednym z najpotężniejszym władców średniowiecznej Europy.

Autorka bestsellerowej sagi o znachorce Marcie, która skradła serca rzeszy czytelników powraca w cyklu „Miecz i korona”.

Lotar z Supplinburga, z łaski Bożej zwycięski król Niemiec i cesarz rzymski, po dwunastu latach, trzech miesiącach i dwunastu dniach błogosławionego panowania zostaje wezwany przed oblicze Pana. To daje początek zaciekłej walce o tron, w której orężem są intrygi, podstępy i mordercze spiski.

Sabine Ebert stworzyła imponującą, wstrząsającą i frapującą historyczną panoramę, która opiera się na prawdziwych wydarzeniach.

Grudzień 1137. Kiedy umiera cesarz Lotar, natychmiast wybucha zacięta walka o tron. Żądni władzy książęta i duchowni są gotowi zrobić wszystko, by nie tylko podważyć prawa cesarskiego zięcia Henryka Pysznego do korony, ale także odebrać Welfowi księstwa Bawarii i Saksonii. Dzięki przebiegłej intrydze Staufom udaje się wejść w posiadanie korony. To oni przed laty sami w wyniku spisku nie zdołali przejąć tronu. Rola monarchy przypada Konradowi Staufowi, choć nie jest tym zachwycony. Wkrótce orientuje się, że nawet lojalność własnego brata i młodego bratanka, przyszłego Fryderyka Barbarossy, ma swoje granice. Rozpoczyna się wieloletnia wojna i wyrafinowana gra na intrygi, w której udział biorą Welfowie, Askańczycy, Wettyni i wiele innych potężnych niemieckich rodów oraz… kobiety.

 

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!