You are currently viewing Miluś i Emcia. Miluś i dzie do przedszkola Paulina Chmurska

Miluś i Emcia. Miluś i dzie do przedszkola Paulina Chmurska

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Miluś i Emcia. Miluś i dzie do przedszkola Paulina Chmurska

Miluś i Emcia. Miluś i dzie do przedszkola Paulina Chmurska

Miluś to niezwykle ciekawski i radosny króliczek, który wkracza w świat relacji z rówieśnikami. Spotyka różne osobowości i uczy się, że każdy z nas jest inny i na każdą sprawę można patrzeć na wiele sposobów. Miluś zauważa też, że czasami ma na coś ochotę, a innego dnia woli zająć się czymś innym. Jak o tym opowiedzieć, żeby nie zrobić przykrości przyjaciołom? Jak poradzić sobie z tym co czuje, kiedy ktoś bawi się jego ulubiona zabawką? A co zrobić, gdy mama zajmuje się jego młodsza siostrą, a jemu właśnie potrzebna jest jej uwaga? Wszystkiego musi się nauczyć.
„”Miluś idzie do przedszkola”” to opowiadanie, w którym Miluś pierwszy raz idzie do przedszkola. Co go tam czeka? Jak sobie poradzi w nowej sytuacji? I wreszcie, czy następnego dnia będzie chciał ponownie spotkać się z rówieśnikami?

Seria skierowana do dzieci w wieku przedszkolnym i ich rodziców. Treść książek pomaga rozwiązywać trudności z jakimi borykają się dzieci w tym okresie. Każda z części jest osobnym opowiadaniem, w którym bohaterowie po raz pierwszy stykają się z daną sytuacją, odczuwają wyraziste emocje, uzyskują wsparcie dorosłych.
Opowiadania mają charakter historii wspierających empatyczne podejście do rozwoju emocjonalnego, znajdowanie mocnych stron dziecka, nauki radzenia sobie z porażkami. Poruszają również kwestie wartości nierezygnowanie z marzeń i dążeń, szukania rozwiązań, pracy zespołowej, budowania przyjaźni, mówienie o tym co się czuje, umiejętności słuchania innych oraz budowania dobrych relacji z rówieśnikami.
Mocne strony:
1. Główny bohater wywołujący miłe skojarzenia, który szybko trafia do dziecięcych serc.
2. Podkreślanie wartości znaczenia dziecięcych emocji w przeżywaniu trudnych sytuacji między rówieśnikami oraz umiejętności wyrażania potrzeb dziecka.
3. Bohaterowie – małe zwierzątka – budzące przyjazne skojarzenia. Bardzo lubiane przez dzieci.
4. Atrakcyjne ilustracje podkreślające ciepło, bezpieczeństwo, życzliwość i przyjazne otoczenie.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!