You are currently viewing Moje dwa domy Książki, które dają siłę Phil Earle

Moje dwa domy Książki, które dają siłę Phil Earle

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Moje dwa domy Książki, które dają siłę Phil Earle

Moje dwa domy Książki, które dają siłę Phil Earle
Bardzo potrzebna, kojąca i podnosząca na duchu książka obrazkowa dla dzieci, które czują się rozdarte po rozstaniu rodziców. Opowiastka o dziewczynce, której rodzice się rozstali i będzie teraz z nimi mieszkać na przemian. Książka Moje dwa domy:

Pomaga oswoić zmiany i je zaakceptować.
Wyjaśnia, że silne emocje, które nami targają podczas życiowej rewolucji są normalne i z czasem osłabną, a w końcu przemijają.
Podpowiada, jak łagodzić tęsknotę, jak przekuć lęk w odwagę.
Książkę Moje dwa domy z ogromną wrażliwością przetłumaczyli Przemek Staroń i Jędrzej Sołowij. Zasili ona nową serię Książki, które dają siłę wydawnictwa Harperkids przeznaczoną dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Starannie dobrane pozycje stworzą bibliotekę trudnych tematów, ale ujętych w formie książek obrazkowych. Ważne treści przedstawione są w czytelny sposób: prosto, czule, bezpiecznie, opierając się na zrozumiałych sytuacjach i przykładach z dziecięcej codzienności.
Każda z pozycji poświęcona jest konkretnym problemom, często długo trwającym, takim jak: choroba, adopcja, rozstanie, starość, wojna, śmierć, rozłąka, przeprowadzka, emigracja, uzależnienia, niepełnosprawność.

Książki, które dają siłę pomagają dzieciom oswoić się z tymi problemami, przygotować się na trudne wyzwania i je przetrwać. Wspierają dzieci w pokonywaniu trudności, odpowiadają na konkretne potrzeby, uczą szacunku do siebie, wiary w swe możliwości.

W serii ukazały się także: Będzie inaczej. O rozstaniu rodziców

„Pocieszająca i pełna nadziei książka obrazkowa Phila Earle’a sugeruje pomysłowe sposoby na znalezienie odwagi i pokonanie lęku dziecka związanego z rozstającymi się rodzicami”

Napisał o książce Moje dwa domy tygodnik „Sunday Times”.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!