Mosty zamiast murów.Podręcznik komunikacji interpersonalnej – John Stewart

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Mosty zamiast murów.Podręcznik komunikacji interpersonalnej - John Stewart

Mosty zamiast murów.Podręcznik komunikacji interpersonalnej 206x300 - Mosty zamiast murów.Podręcznik komunikacji interpersonalnej - John StewartWyobraź sobie, że jesteś na Ziemi sam, zupełnie sam, i możesz wybrać jedno z dwojga, książki lub ludzi. Często spotykam osoby ceniące sobie samotność, ale jest to możliwe tylko dzięki temu, że gdzieś na Ziemi, nawet bardzo daleko, są inni ludzie. Nie miałem pojęcia o książkach, gdy wydobyłem się z łona matki, i umrę bez książek, z dłonią innej istoty ludzkiej w mojej dłoni. Owszem, zamykam czasem drzwi, by poświęcić się książce, ale ze świadomością, że zawsze mogę znów je otworzyć i spojrzeć w oczy ludzkiej istocie.
(Martin Buber)

Interdyscyplinarny podręcznik komunikacji interpersonalnej!

Kompendium wiedzy o komunikowaniu się między ludźmi pisane z perspektywy

psychologicznej, a także socjokulturowej i filozoficznej. Zawiera bogaty i trafny wybór tekstów naukowych i popularnonaukowych z zakresu komunikacji werbalnej i niewerbalnej.

W książce omówiono m.in.:

* rozwijanie umiejętności posługiwania się słowem,
* docieranie do tajemnicy twórczej mocy języka,
* interpretację zachowań niewerbalnych, mowę ciała, międzynarodowy słownik gestów, rolę dotyku,
* różne style ekspresji u kobiet i u mężczyzn,
* rozwijanie umiejętności słuchania, odkrywanie własnych barier komunikacyjnych,
* samospełniające się proroctwa interpersonalne,
* specyfikę komunikacji w przyjaźni, rodzinie, z bliskim partnerem,
* komunikację międzykulturową.

Podręcznik został napisany z myślą o studentach psychologii, socjologii, kulturoznawstwa, pedagogiki. Dzięki atrakcyjności tematów i przystępnemu językowi może wzbogacić wiedzę każdego zainteresowanego własnym rozwojem i polepszeniem kontaktów z ludźmi.

O redaktorze naukowym:
John Stewart – od roku 1969 wykłada w University of Washington. Jest tam koordynatorem kursu komunikacji interpersonalnej na poziomie podstawowym, prowadzi także zajęcia na wyższych latach i na kursach magisterskich. Pochodzi z zachodniego wybrzeża. Uczył w Centralia (Junior) College. Zagadnienia komunikacji zainteresowały go podczas studiów w Pacific Lutheran University i Northwestern University, gdzie uzyskał magisterium. Doktoryzował się w 1970 roku w University of Southern California. Pasjonuje go – jak sam pisze – przeszczepianie analiz filozoficznych na grunt teorii komunikacji, a także praktyczne aspekty związku jakości komunikacji z jakością życia. Twierdzi – zafascynowany filozofią Martina Bubera – że komunikacja nie tylko pełni funkcje ekspresyjne i instrumentalne, lecz jest przede wszystkim procesem kształtowania osoby. Opisując procesy komunikacyjne, często posługuje się przykładami własnych bliskich związków – z obecną żoną Kris Chrey, prokuratorką w Seattle, dwojgiem dzieci z pierwszego małżeństwa i dwojgiem wnuków oraz synem Lincolnem, który miał dwa lata, kiedy Stewart przygotowywał szóste wydanie Mostów zamiast murów.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Ten post ma jeden komentarz

  1. marzenach

    Bardzo przydatna książka dla wszystkich, którzy pracują rozmawiając z ludźmi. I dla tych, którzy chcą po prostu lepiej, efektywniej rozmawiać i porozumiewać się.

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!