You are currently viewing Mowa ciała w sztuce Pozy i gesty	Desmond Morris

Mowa ciała w sztuce Pozy i gesty Desmond Morris

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Mowa ciała w sztuce Pozy i gesty	Desmond Morris

Mowa ciała w sztuce Pozy i gesty Desmond Morris

Ta bogato ilustrowana książka autorstwa zawsze prowokującego Desmonda Morrisa jest pionierską i żywą analizą znaczenia mowy ciała w rozumieniu sztuki.

Za każdym razem, gdy artysta portretuje człowieka, musi podjąć decyzję o postawie postaci. Czy będą stać, siedzieć czy leżeć? Uśmiechać się, krzyczeć czy płakać?

Nigdy wcześniej nie poświęcano mu tak szczególnej uwagi, Posttures twierdzi, że gesty przedstawione w dziele sztuki mogą odzwierciedlać obyczaje danego okresu w historii, zwyczaje określonej kultury lub modę w stylach artystycznych. Badając je z mistrzowską subtelnością, znany artysta i antropolog Desmond Morris odkrywa fascynujące spostrzeżenia na temat zmieniających się postaw społecznych i konwencji na przestrzeni historii, znajdując zaskakujące podobieństwa i znaczące różnice.

Szeroki wybór gestów Morrisa, od uścisku dłoni po klepnięcie rękawicy, jest analizowany i grupowany według szerszych form komunikacji – pozdrowienia, groźby, obelgi i inne. Wszystkie ilustrowane są kolorowymi dziełami, od prehistorycznych masek i greckich posągów po współczesne obrazy i rzeźby. Postures w unikalny sposób łączy wiedzę Morrisa zarówno w dziedzinie sztuki, jak i nauk społecznych, rzucając nowe światło na nawet najbardziej znane obrazy.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!