Musimy porozmawiać o pieniądzach Laura Mascaro

CENA KSIAZKI 300x150 - Musimy porozmawiać o pieniądzach	Laura Mascaro

Musimy porozmawiać o pieniądzach Laura Mascaro

Pieniądze są tematem tabu. Nie lubimy o nich rozmawiać. A kiedy już zaczynamy, okazuje się, że często mamy sprzeczne przekonania o pieniądzach. Niektórzy wierzą, że duże pieniądze można zarobić tylko ciężką pracą, inni że pierwszy milion na pewno został ukradziony. Ani jedno, ani drugie przekonanie nie jest stuprocentową prawdą. Pieniądze są owocem pracy i zaradności. A jeśli uda ci się trochę odłożyć i nauczysz się inwestować, zaczną procentować.

Dzisiaj, kiedy mówimy o ekonomii, zwykle mamy na myśli pieniądze, ale pochodzenie tego słowa wiąże się z organizacją zasobów, takich jak czas i praca, dlatego autorka nie koncentruje się tylko na edukacji ekonomicznej i finansowej. Podkreśla znaczenie samokontroli, umiejętności zarządzania czasem, wagę współpracy i interakcji z ludźmi. Nie zapomina też o cechach charakteru i przedsiębiorczej postawie, która będzie kluczową kompetencją przyszłości.

Książka zaczyna się legendą o zaradnym chłopcu, który nie chciał podążać utartymi ścieżkami i zajmować się łowieniem ryb jak jego tata. Marzył o byciu odkrywcą. Dzięki odwadze, pomysłowości i determinacji, wprowadził na Wyspę Słońca strategiczną innowację, która odmieniła ekonomię wyspy.

„Musimy porozmawiać o pieniądzach” zainspiruje cię i pobudzi do myślenia. Znajdziesz tu fajne ćwiczenia, poznasz jeden z najpopularniejszych eksperymentów psychologicznych: test słodkiej pianki. Odkryjesz, czym jest przychód pasywny, procent składany, teoria perspektywy, owczy pęd czy efekt utopionych kosztów. Jeśli interesuje cię świat biznesu, ta książka jest dla ciebie.

Laura Mascaro porzuciła pracę w kancelarii prawniczej, aby zająć się edukacją swoich dzieci. To wpłynęło na zmianę jej drogi zawodowej. Została edukatorką. Obecnie prowadzi szkolenia dla dzieci i dorosłych. Jej ulubionymi tematami są wolność i niezależność finansowa. Otrzymała nagrodę Henry’ego Davida Thoreau za obronę wolności w edukacji, w tym wolności finansowej.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!