You are currently viewing Na wsi Baw się i dotknij  Książeczka sensoryczna

Na wsi Baw się i dotknij Książeczka sensoryczna

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Na wsi Baw się i dotknij  Książeczka sensoryczna

Na wsi Baw się i dotknij Książeczka sensoryczna
“Baw się i dotknij. Na łące” to kolorowa książeczka sensoryczna, która jest znakomitym sposobem na pobudzanie zmysłów małego dziecka! Można ją oglądać, dotykać i czytać, co zapewnia różne ciekawe doświadczenia zmysłowe, niezwykle ważne w najwcześniejszych latach życia.

Książeczki sensoryczne skutecznie wspomagają rozwój od najmłodszych lat, ułatwiając przy tym pierwsze próby poznawania świata.

Kolory, powierzchnie oraz kształty pobudzają ciekawość i zachęcają dzieci do dokładnego zbadania wszystkich elementów. Dzięki temu ćwiczą podstawowe umiejętności, takie jak spostrzegawczość lub sprawność rąk. Przekładanie, szarpanie oraz gryzienie pełnią więc ważne zadanie w dziecięcym rozwoju. To sposób, na badanie otaczające rzeczywistości, pomagający w ćwiczeniu różnych zmysłów dziecka. Dzięki tej książce może swobodnie przekładać kartki, oglądając ciekawe ilustracje, wypełnione wieloma przykuwającymi wzrok szczegółami.

Przy okazji poznaje świat natury, obserwując zwierzęta o różnych kształtach i rozmiarach. Wyraziste wzory oraz mocna kolorystyka wzmagają zainteresowanie i pobudzają wzrok. Forma książki została dopasowana do potrzeb najmłodszych odbiorców, by umożliwić bezpieczne poznawanie jej zawartości, a także ułatwić chwytanie. Przy okazji pomaga w ćwiczeniu sprawności palców. “Baw się i dotknij. Na łące” to wspaniała okazja, by uczyć dziecko rozróżniania poszczególnych elementów oraz powtarzania ich nazw. Książeczki sensoryczne mają jeszcze wiele innych zalet. Nie tylko przykuwają uwagę dzieci oraz dają im ciekawe zajęcie, ale także uspokajają, uczą nowych umiejętności lub pomagają wzmacniać więź z rodzicami podczas wspólnego czytania. Wejdźcie w świat kolorowych zwierząt i roślin, a następnie podziwiajcie różne kształty oraz kolory natury.

Tę wspaniałą książkę napisała Grażyna Wasilewicz, neurologopeda i pedagog nauczania zintegrowanego. Głównie zainteresowana jest problemami związanymi z komunikacją. Od kilkunastu lat prowadzi zajęcia terapeutyczne dla osób zmagających się z zaburzeniami mowy. To autorka wielu materiałów terapeutycznych, ale pisze także wiersze, opowiadania lub bajki logopedyczne dla dzieci. W książce “Czytam z mamą, czytam z tatą” pomaga również podczas pierwszych prób czytania.

Wydawnictwo Aksjomat pomaga dzieciom poradzeniu sobie z wyzwaniami, jakie stawia szkoła. Pełne kolorowych ilustracji materiały edukacyjne wspierają w nauce. Zawartość książek tego wydawnictwa jest oparta o podstawę programową szkół. Dzięki temu czytanie, liczenie oraz pisanie staje się prostsze!

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!