You are currently viewing Najciekawszy człowiek na świecie Ekscentryczne życie Petera Freuchena Reid Mitenbuler

Najciekawszy człowiek na świecie Ekscentryczne życie Petera Freuchena Reid Mitenbuler

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Najciekawszy człowiek na świecie Ekscentryczne życie Petera Freuchena Reid Mitenbuler

Najciekawszy człowiek na świecie Ekscentryczne życie Petera Freuchena Reid Mitenbuler
Obudził się i odkrył, że został pogrzebany żywcem pod śniegiem. Jego broda przymarzła do sań, pod którymi spał. Żeby mieć szansę na wydostanie się, musiał wyrwać jej kawałek. Z własnych odchodów stworzył szpikulec, za pomocą którego przebijał warstwę śniegu tak długo, aż udało mu się wydostać z pułapki. Trzy godziny czołgał się do bazy z odmrożonymi stopami. Na miejscu amputował sobie palce za pomocą szczypców i młotka.

Przed wami dwumetrowy, rudobrody Duńczyk, który przez 20 lat mieszkał na Grenlandii. Poślubił Inuitkę Navaranę Mequpaluk. Był polarnikiem, odkrywcą, kupcem, pisarzem, antropologiem, dziennikarzem i filmowcem. Zdobył Oscara, wygrał teleturniej, przypominający współczesnych Milionerów. Był aktywistą politycznym i pisał o zagrożeniach wynikających ze zmian klimatu.

Gdyby tak wyglądał jego biogram na profilu społecznościowym, nie pomyślelibyśmy, że to człowiek urodzony przed 140 laty. Gdyby żył dziś, byłby jednym z najbardziej znanych influencerów. Przed wami Peter Freuchen. Najciekawszy człowiek na świecie.

“Reid Mitenbuler świetnie opisuje człowieka, która wymykał się stereotypom i wyprzedzał swoje czasy, bo napędzała go czysta ciekawość świata i miłość do przygody.”

Basia Czyżewska, „Vogue Polska”

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!