You are currently viewing Nauka chodzenia Dolki Min

Nauka chodzenia Dolki Min

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Nauka chodzenia Dolki Min

Nauka chodzenia Dolki Min
„Nauka chodzenia” to porywająca powieść Dolki Mina, która przenosi nas w niesamowity świat kosmicznych tajemnic i walki o przetrwanie. Protagonista, Mumu, jest niezwykłym przybyszem z innej planety, który po katastrofie ląduje na Ziemi. Jego codzienność to nie tylko samotność i niemożność poruszania się w nieprzyjaznym środowisku, ale także nieustanne starcie z ograniczeniami społecznymi i fizycznymi.
Wchodząc do metra, Mumu staje twarzą w twarz z pędzącym tłumem ludzi. Z obrzękniętymi kolanami i opuchniętymi stopami trudno mu utrzymać równowagę, ale nie ma szans na zajęcie miejsca siedzącego. Choć jego ciało cierpi, otoczenie nie okazuje żadnej empatii, gdyż jego wygląd nie sugeruje fizycznych ograniczeń. To tylko jedna z wielu sytuacji, które Mumu musi przezwyciężać każdego dnia.
„Nauka chodzenia” to nie tylko fascynująca opowieść o cudownym istnieniu z kosmosu, ale także głęboka refleksja nad kulturowymi nierównościami i wykluczeniem społecznym. Dolki Min w swojej debiutanckiej powieści porusza tematykę queerową, oswajania przestrzeni oraz walki z dyskryminacją. Autor bez wątpienia posługuje się językiem żarliwym, ale jednocześnie wiarygodnym, by oddać autentyczność doświadczeń Mumu.
To niezwykłe dzieło południowokoreańskiego pisarza i artysty wciąga czytelnika od pierwszych stron. Mocno zakorzenione w gatunku science fiction, „Nauka chodzenia” to powieść, która prowokuje nas do refleksji nad własnymi uprzedzeniami, ograniczeniami i sposobem postrzegania inności. Dolki Min udowadnia, że literatura może być nie tylko rozrywką, ale także potężnym narzędziem do zmiany społecznej. Czy jesteśmy gotowi na tę naukę chodzenia?

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!