Nawrócona wiedźma – Patrycja Hurlak

Nawrócona wiedźma 195x300 - Nawrócona wiedźma - Patrycja HurlakKiedy rok temu Patrycja pokrótce opowiewdziała mi o swoich niezwykłych przeżyciach, gorąco zachęcałam ją do tego, żeby spróbowała przelać je na papier w postaci scenariusza filmowego.
Zamiast scenariusza, dostajemy do ręki, póki co, niezwykły wywiad, świadectwo religijnego nawrócenia.
Książkę przeczytałam z dużym zainteresowaniem, paradoksalnie tym większym, że sama jestem odległa od spraw wiary, a nawet, co jest rzadkością w moim pokoleniu, nie jestem ochrzczona. Ale opowieść Patrycji Hurlak, choć jest przez to dla mnie niejako egzotyczna, zrobiła na mnie duże wrażenie. Przede wszystkim Patrycja jest w niej szczera w przyznaniu się do tego, co w swoim życiu uznaje za złe, jak i w opisie trudnej drogi, na końcu której jest ona dzisiejsza, głęboko wierząca i żyjąca w zgodzie z wyznawaną wiarą i jej zasadami.
Rzadko kogo stać na tak szczere opowiedzenie o sobie, o sprawach tak intymnych i trudnych.
Ilona Łepkowska,
producent i scenarzystka filmowa i telewizyjna

Jedna odpowiedź do “Nawrócona wiedźma – Patrycja Hurlak”

  1. Książka już zdążyła wywołać kontrowersje, tylko nie wiem dlaczego. Religijne nawrócenie dla niektórych to stek bzdur, ale za to gadanie o magicznym wszechświecie, czarach, tarotach i horoskopach już nie? Świat zwariował. Przeczytajcie koniecznie!

Leave a Reply