Niecierpliwy optymista. Bill Gates o sobie i świecie Lisa Rogak

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Niecierpliwy optymista. Bill Gates o sobie i świecie Lisa Rogak

Niecierpliwy optymista - Niecierpliwy optymista. Bill Gates o sobie i świecie Lisa RogakNiecierpliwy optymista. Bill Gates o sobie i świecie Lisa Rogak

Bill Gates, założyciel i były prezes Microsoftu, globalna ikona biznesu, jest postacią wyjątkowo wielobarwną. Genialny wizjoner, opętany ideą powszechnie dostępnego komputera osobistego, postrzegany był również jako twardy gracz i korporacyjny tyran. Z czasem opuścił firmę i z równą pasją jak niegdyś oprogramowaniem, zajął się działalnością dobroczynną. Obecnie Gates, od lat królujący w rankingach najbogatszych ludzi świata, poświęca się pracy w stworzonej wspólnie z żoną Fundacji Billa i Melindy Gatesów, ukazując światu nowe, łagodniejsze oblicze hojnego filantropa, zatroskanego o los zaniedbanych obszarów świata.
Jak sam mówi o sobie, jest „niecierpliwym optymistą”. Nawykły do korporacyjnego wyścigu perfekcjonista, dbający o jakość i szybkość wdrożenia produktów, z równym zapałem pragnie wyzwolić świat od chorób i biedy z pomocą swojego majątku, wpływów i doświadczenia.

“Niecierpliwy optymista…” to zbiór cytatów z wypowiedzi Billa Gatesa, który daje interesujący wgląd w jego sposób myślenia i wizję kapitalizmu o ludzkim obliczu.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!