You are currently viewing Niezniszczalny Wróblewski Jarosław

Niezniszczalny Wróblewski Jarosław

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Niezniszczalny Wróblewski Jarosław

Niezniszczalny Wróblewski Jarosław
„Niezniszczalny Wróblewski Jarosław” to fascynująca biografia Rotmistrza Witolda Pileckiego, bohatera, który przez swoje niezwykłe czyny przekroczył granice możliwości. Autor, Jarosław Wróblewski, z ogromnym szacunkiem i rzetelnością przybliża nam życie i działalność tego niezwykłego człowieka.
Pilecki był ochotnikiem do Auschwitz, gdzie dzięki jego Raportom świat dowiedział się prawdy o okrucieństwach hitlerowskich obozów zagłady. Po ucieczce z tych piekielnych murów, nie zaprzestał walki i walczył w Powstaniu Warszawskim. To tylko jedne z wielu przykładów odwagi i poświęcenia, które sprawiły, że Pilecki stał się legendą.
Po uwolnieniu z obozu jenieckiego w Murnau, znalazł się w II Korpusie Polskim gen. Andersa we Włoszech. Po powrocie do kraju, zaangażował się w kolejny etap swojej walki – tym razem przeciwko komunistycznym okupantom, którzy zainstalowali w Polsce swoją władzę. Niestety, został aresztowany i brutalnie zamordowany w więzieniu na Rakowieckiej w 1948 roku.
W tej poruszającej biografii autor przeprowadza wywiady z wieloma osobami, których życie zostało nieodwracalnie zmienione przez Witolda Pileckiego. Profesor Wiesław Wysocki, historyk i autor pierwszej biografii rotmistrza, oraz dr Adam Cyra, pracownik i badacz Muzeum Auschwitz-Birkenau, wnoszą swoją wiedzę i doświadczenie do analizy tego fenomenu. Maria Serafińska-Domańska, kierownik Muzeum Pamiątek po Janie Matejce „Koryznówka”, Grażyna Giec, synowa siostry Pileckiego, Krzysztof Kosior, prawnuk rotmistrza, Tadeusz Płużański, syn współpracownika Pileckiego, Jakub Sieradzki, wnuk podkomendnego w Tajnej Armii Polskiej i Magdalena Janeczek-Tucznio, wokalistka zespołu Forteca – Walka Trwa, dzielą się swoimi refleksjami i wspomnieniami.
Ta wyjątkowa biografia jest nie tylko cennym źródłem wiedzy o Rotmistrzu Pileckim, ale także ukazuje nam, jak historia jednego człowieka może poruszać i inspirować innych. Książka „Niezniszczalny Wróblewski Jarosław” to pozycja obowiązkowa dla wszystkich, którzy chcą zgłębić historię bohaterów niezłomnych i zagłębić się w losy ludzi, których życie zostało nieodwracalnie zmienione przez niezłomnego ducha Witolda Pileckiego.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!