Nigdy nie będziesz szło samo Anouk Herman

CENA KSIAZKI 300x150 - Nigdy nie będziesz szło samo	Anouk Herman

Nigdy nie będziesz szło samo Anouk Herman

Katuchna Zygler to nieco zagubiona w życiu dziewczyna w spektrum, która samotność stara się zagłuszyć rozmowami z nieznajomymi w Internecie. Tak poznaje Sobakę – młodego anarchistę, mieszkającego z grupą przyjaciół w skłocie. Ich przypadkowe spotkanie i późniejsza śmierć chłopaka zmuszą bohaterkę do poradzenia sobie z tą stratą i sprawią, że będzie musiała zderzyć się z najgłębiej skrywanymi emocjami. Katuchnę wspierać będzie mieszkająca z Sobaką i marząca o karierze naukowej transdziewczyna Melody, Riko – osoba niebinarna, która dopiero odnalazła swoją tożsamość, oraz Łanieczka, czyli nastoletnia matka zmagająca się z

zaburzeniami odżywiania.
Osoba autorska z niezwykłą wrażliwością mówi o szukaniu tożsamości płciowej, niezrozumieniu przez rodziców, o trudnych wyborach i problemach przed którymi stanąć muszą młode osoby wchodzące w dorosłość.
To lektura, która nie pozwala przejść obojętnie i z brutalną szczerością definiuje generację Z.

„Dzięki tej powieści Śląsk został ostatecznie squeerowany! Problemy z rodzicami, niebinarność, samodzielne macierzyństwo, zaburzenia odżywiania i koty. A w tym wszystkim wspólnota wrażliwych i poszukujących własnej tożsamości osób, które nie chcą podążać z góry wytyczonymi ścieżkami. Oryginalny i mocny debiut.”

Sylwia Chutnik

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!