You are currently viewing Niki Lauda. Do piekła i z powrotem. Autobiografia legendy Formuły 1 Niki Lauda Herbert Völker

Niki Lauda. Do piekła i z powrotem. Autobiografia legendy Formuły 1 Niki Lauda Herbert Völker

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Niki Lauda. Do piekła i z powrotem. Autobiografia legendy Formuły 1 Niki Lauda Herbert Völker

Niki Lauda. Do piekła i z powrotem. Autobiografia legendy Formuły 1 Niki Lauda Herbert Völker

– W przeciwieństwie do poprzednich książek o Nikim Laudzie, ta jest autobiografią;
– Niki Lauda opowiada o swojej karierze w pierwszej osobie, dzieląc się ciekawostkami z życia;
– W swojej autobiografii legendarny kierowca opisuje słynny wypadek ze swojej perspektywy.

Nawet osoby zupełnie nieobeznane z Formułą 1 słyszały o jego wypadku na Nürburgringu w 1976 roku. Wyciągnięto go wtedy z płonącego wraku Ferrari w stanie tak opłakanym, że ksiądz udzielił mu sakramentu namaszczenia. Półtora miesiąca później wrócił do ścigania na Monzy. Rany mu krwawiły, nie miał też powiek. Był przerażony. Rok później odzyskał tytuł mistrza świata.

Legendarny kierowca przez całą karierę znany był ze swojego trzeźwego podejścia do wyścigów i bezwzględnego dbania o własny interes. W autobiografii wyjaśnia, skąd wzięła się ta postawa – opowiada o surowym wychowaniu oraz braku akceptacji ze strony rodziców, co zdaniem Laudy przyczyniło się do powstania jego „uzależnienia od doskonałości”.

W książce Do piekła i z powrotem opisuje, w jaki sposób walczył ze strachem i dokonał powrotu, który wydawał się przekraczać granice ludzkiej wytrzymałości. Do tego dochodzi rywalizacja Laudy i Hunta, ukazana po latach w hollywoodzkim filmie Wyścig z 2013 roku. Kogoś takiego jak on nie będzie już nigdy.

Książka została zaktualizowana po śmierci wybitnego kierowcy w 2019 roku.

Niki Lauda jeździł samochodami jako sportowiec, ale przekroczył granicę życia i śmierci, by wywalczyć sobie jeszcze większą chwałę. Nawet osoby zupełnie nieobeznane z Formułą 1 słyszały o jego wypadku na Nürburgringu w 1976 roku. Wyciągnięto go wtedy z płonącego wraku Ferrari w stanie tak opłakanym, że ksiądz udzielił mu sakramentu namaszczenia. Po 33 dniach wrócił do ścigania na Monzy i już rok później odzyskał tytuł mistrza świata.

W swojej autobiografii opisuje, w jaki sposób walczył ze strachem i dokonał powrotu, który wydawał się przekraczać granice ludzkiej wytrzymałości. Lauda wspomina również swoje surowe wychowanie oraz brak akceptacji rodziców, z którego, jak pisał, wzięło się jego „uzależnienie od doskonałości”.

Autobiografia austriackiego kierowcy to pozycja obowiązkowa dla każdego fana Formuły 1. W przeciwieństwie do poprzednich książek, czytelnik w końcu może poznać spojrzenie Nikiego Laudy nie tylko na karierę, ale także na to, co działo się dookoła niej.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!