Nowa historia ewolucji człowieka Robin Dunbar

CENA KSIAZKI 300x150 - Nowa historia ewolucji człowieka Robin Dunbar

Nowa historia ewolucji czlowieka 210x300 - Nowa historia ewolucji człowieka Robin DunbarNowa historia ewolucji człowieka Robin Dunbar

Co to znaczy być człowiekiem?
Dlaczego akurat homo sapiens stał się panującym na ziemi gatunkiem? Spośród wielu innych żyjących niegdyś hominidów przetrwał właśnie ten. Co takiego odróżnia nas od wszystkich innych istot, z którymi dzielimy planetę? Jak to się stało, że tak bardzo się od nich różnimy? Robin Dunbar jest jednym z najznakomitszych psychologów ewolucyjnych w Wielkiej Brytanii. Nowa historia ewolucji człowieka to najnowsze spojrzenie na dzieje ewolucji, a także nietuzinkowa opinia na temat tożsamości człowieka. Książka ta jest odyseją, wyprawą przez mgły czasu do zamierzchłej przeszłości.
„Kim więc jesteśmy my, gatunek malarzy i poetów? Jak do tego doszliśmy? Jak to się stało, że ci bezimienni artyści z jaskiń południowej Europy trafili tam, by uprawiać swoje rzemiosło tak dawno temu? Skąd przybyli? Dlaczego, spośród wszystkich gatunków w historii, tylko oni wpadli na to, by zostawić po sobie te subtelne ślady? I, to być może najciekawsze pytanie, dlaczego je zostawili?”

Profesor Dunbar przedstawia nam swój punkt widzenia odnosząc się do obiektywnych faktów. Dodatkowo pozostawia przestrzeń dla własnych przemyśleń, refleksji i zadawania pytań, zaznaczając, że nie wszystkie znane dotąd metody naukowe są nieomylne. Jego książka to znakomite podsumowanie ostatnich lat badań i odkryć, skłaniające do dalszego zgłębiania tego fascynującego tematu.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!