Nowy elementarz etyczny – Jan Galarowicz

CENA KSIAZKI 300x150 - Nowy elementarz etyczny - Jan Galarowicz

Nowy elementarz etyczny 217x300 - Nowy elementarz etyczny - Jan GalarowiczW czasach chaosu moralnego Elementarz etyczny Jana Galarowicza – jednego z najbardziej twórczych myślicieli polskich, utalentowanego popularyzatora filozofii ? jest znakomitym przewodnikiem na drodze poszukiwania prawdy o życiu dobrym, pięknym i szczęśliwym. Książka jest przeznaczona dla każdego, komu zależy na rozświetleniu i pogłębieniu własnych intuicji etycznych, przede wszystkim jednak dla uczniów starszych klas gimnazjalnych i liceum oraz studentów i nauczycieli.
Publikacja zawiera nie tylko rozważania na temat wartości i wolności, dobra i zła, sumienia i winy, sensu życia i szczęścia, ale również – czego brakuje podobnym publikacjom tak cennym, jak Elementarz etyczny K. Wojtyły,

Jak żyć? J. Tischnera czy Pogadanki z etyki A. Szostka – fragmenty tekstów myślicieli, słowniczek etyków i pojęć etycznych oraz wykaz literatury umożliwiające dalsze zgłębianie poruszonych zagadnień.
Elementarz etyczny jest napisany z talentem dydaktycznym z pasją i „egzystencjalnym nerwem” oraz jasno, przystępnie i pięknie.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Jedna odpowiedź do “Nowy elementarz etyczny – Jan Galarowicz”

  1. To właściwie taka mała encyklopedia etyki, ale napisana bardzo przystępnie. I co najważniejsze, podzielona na różne zagadnienia, daje nie tylko ich omówienie, ale może również pomóc w wyborze naszych dróg.

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!