Od obwodu elektrycznego do pierwszego robota – Wiesław Rychlicki

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Od obwodu elektrycznego do pierwszego robota - Wiesław Rychlicki

Od obwodu elektrycznego do pierwszego robota 209x300 - Od obwodu elektrycznego do pierwszego robota - Wiesław RychlickiTwój pierwszy robot? Z tą książką błyskawicznie wejdziesz w świat elektrotechniki!

Zastanawiało Cię kiedyś, jak działają latarka, toster i samochodzik na baterie? Jeśli każdą elektroniczną zabawkę, którą miałeś w zasięgu ręki, rozbierałeś na części, a Twoim marzeniem był własny robot, bierz się do roboty i razem z wesołym Lutkiem wkrocz w niezwykły świat elektrotechniki!

* Dowiedz się, czym jest prąd elektryczny oraz jak czytać schematy prostych obwodów.
* Poznaj zasadę działania baterii oraz silnika i naucz się wykorzystywać tę wiedzę w praktyce.
* Zmierz i oblicz parametry pracy elementów elektrycznych w układzie.
* Odkryj związek między

przełącznikami, logiką matematyczną i podstawą działania urządzeń cyfrowych.
* Stosuj elementarne rozwiązania z zakresu mechaniki.
* Sprawdź, jak z niewielką pomocą zbudować swojego własnego robota.
* Odkryj, jak wiele możliwości oferuje elektryczność!

Baw się nauką! Podążaj za instrukcjami zawartymi w tej książce, a w mig zbudujesz konstrukcje na różnych poziomach zaawansowania: od prostego obwodu elektrycznego z bateryjką i żarówką, poprzez wszelkie możliwe pstryczki, wtyczki i przełączniczki, aż po prostego robota ze szczotki albo trójkołowca.

Młody Czytelniku! Tę książkę możesz studiować samodzielnie. Nie ograniczaj się do czytania – eksperymentuj i buduj modele. Nie wszystko zrobisz od razu. Zbieraj potrzebne materiały, kompletuj narzędzia i ucz się nimi bezpiecznie posługiwać. Poznawaj właściwości materiałów i technologie ich obróbki. W miarę potrzeb korzystaj z pomocy doświadczonych majsterkowiczów. Zainteresuj swoimi pracami kolegów, rodziców i nauczycieli w szkole. Wymiana doświadczeń i odrobina rywalizacji wpłyną korzystnie na efekty Twojej pracy.

Rodzicu, Dziadku, Nauczycielu! Tę książkę możesz wykorzystać do zorganizowania ciekawych zajęć dla swoich podopiecznych. To ciekawa propozycja na weekendową zabawę z Twoimi dziećmi, wnukami lub uczniami w szkolnej pracowni. Takie zajęcia dają wielką satysfakcję prowadzącemu i cieszą uczestników.
Nie przegap okazji! Książka w dłoń i cała naprzód ku wielkiej przygodzie!

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!