You are currently viewing Oddech Naukowe poszukiwania utraconej sztuki  Nestor James

Oddech Naukowe poszukiwania utraconej sztuki Nestor James

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Oddech Naukowe poszukiwania utraconej sztuki  Nestor James

Oddech Naukowe poszukiwania utraconej sztuki Nestor James
Zapewnienie naszego zdrowia i dobrej kondycji jest co najmniej tak istotne jak oddychanie. Niezależnie od tego, jak się odżywiamy, ile ćwiczymy, jakie mamy geny, ile lat czy wiedzy posiadamy, nasze zdrowie nie osiągnie pełnej jakości, dopóki nie opanujemy sztuki prawidłowego oddychania.
Jako ludzkość całkowicie straciliśmy umiejętność właściwego oddychania i teraz ponosimy poważne konsekwencje tego braku wiedzy.
Dziennikarz Nestor James wyrusza w podróż dookoła świata, by odkryć, co poszło nie tak i jak to naprawić. Szuka odpowiedzi nie tylko w tekstach medycznych, ale także w starożytnych miejscach pochówku, w tajnych instytutach ZSRR, w szkołach chóralnych w New Jersey i na zanieczyszczonych smogiem ulicach São Paulo. Przebaduje starożytne praktyki oddechowe (takie jak Pranayama, Sudarshan Kriya, Tummo) oraz połączy siły z „pulmonautami”, aby przeprowadzić naukowe testy mocy oddechu.
Okazuje się, że nawet drobne zmiany w naszym sposobie oddychania – zarówno przy inhalacji, jak i ekshalacji – mogą znacznie poprawić nasze wyniki sportowe, funkcjonowanie wewnętrznych organów, pozbycie się chrapania, astmy i chorób autoimmunologicznych, a nawet wyprostować kręgosłup dotknięty skoliozą. To niewiarygodne, ale naprawdę prawdziwe!
Opierając się na medycznym piśmiennictwie liczącym tysiące lat oraz najnowszych przełomowych badaniach w dziedzinie pulmonologii, psychologii, biochemii i fizjologii człowieka, „Oddech” rewolucjonizuje nasze dotychczasowe przekonania dotyczące tej najbardziej podstawowej biologicznej funkcji organizmu.
Po przeczytaniu tej książki już nigdy nie będziemy tak samo oddychać. Zaczniemy prowadzić zdrowsze życie.
I nigdy nie zabraknie nam tchu.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!