Ojciec – reaktywacja! Czyli jak silny facet buduje silną rodzinę – Jacek Pulikowski, Mariusz Tyczyński, o. Zdzisław Wojciechowski

Ojciec – reaktywacja Czyli jak silny facet buduje silną rodzinę - Ojciec – reaktywacja! Czyli jak silny facet buduje silną rodzinę - Jacek Pulikowski, Mariusz Tyczyński, o. Zdzisław WojciechowskiPełna inspiracji konferencja o byciu ojcem, głownych zadaniach dobrego taty oraz budowaniu silnego małżeństwa i całej rodziny. Mężczyźni – do dzieła! 

(Z racji tego, że prezentowana konferencja dotyczy ojcostwa, poniższy tekst zdaje się być skierowany tylko do mężczyzn… Może to być mylne odczucie. Konferencja jest również dla kobiet, którym na sercu leży dobro mężczyzn. Także kobiety mogą inspirować mężczyzn do zmian na lepsze)

Patrząc na statystyki, na które powołuje się Jacek Pulikowski, mówiące, że polski ojciec poświęca dziennie średnio 7 minut dla swoich dzieci, a 4 godziny na oglądanie telewizji – pewnie i my poczujemy, że coś z ojcostwem jest nie tak.

O tym, że w dzisiejszym świecie nie istnieje model męskości…

O tym, że w rodzinach mężczyźni często nie mają autorytetu…

O tym, że w szkołach chłopcy często są traktowani jak „gorsze dziewczynki”, bo są mniej grzeczni…

opowiadają: dr Jacek Pulikowski – szczęśliwy mąż i ojciec trójki dzieci, a jednocześnie jeden z najlepszych polskich specjalistów zajmujących się poradnictwem rodzinnym. W ciągu kilkudziesięciu lat pracy poznał setki par, którym nieustannie pomaga w budowaniu związków. Widział wiele, wie jeszcze więcej. Kiedy o czymś mówi, cały czas podpiera się przykładami. Nie tylko pokazuje, co jest nie tak, ale inspiruje konkretnymi pomysłami. Wspaniale się go słucha – każda konferencja jest niezwykle inspirująca. Mariusz Tyczyński – mąż i ojciec pięciorga dzieci, przedsiębiorca, trener biznesu oraz o. Zdzisław Wojciechowski – ksiądz katolicki, jezuita, wieloletni duszpasterz akademicki, aktualnie spowiednik, kapelan Małżeńskich Dróg oraz Wspólnoty Małżeństw Absolwentów SGH.

 

Konferencja „Ojciec – reaktywacja!” jest częścią „Warsztatów Dobrego Życia”. Z wielkim przekonaniem prezentujemy tę płytę CD MP3 z pełnym nagraniem i wierzymy, że będzie początkiem dobrych zmian w twojej rodzinie. Jeżeli jesteś ojcem, to zawsze możesz wejść na drogę zmian do bycia lepszym tatą. A jeśli jeszcze nie masz rodziny, to być może masz okazję jeszcze lepiej się przygotować do prawdopodobnie najważniejszej roli w swoim życiu. 

Co ciekawego znajdziesz na płycie?

  
   numerowanie - Ojciec – reaktywacja! Czyli jak silny facet buduje silną rodzinę - Jacek Pulikowski, Mariusz Tyczyński, o. Zdzisław WojciechowskiArgumenty za tym, że chłopcy mający być dobrymi ojcami, muszą mieć za przewodników ojców, którzy mają mocny charakter, dzikie serce i konkretne cele w życiu.

  numerowanie - Ojciec – reaktywacja! Czyli jak silny facet buduje silną rodzinę - Jacek Pulikowski, Mariusz Tyczyński, o. Zdzisław Wojciechowski Komu zależy na tym, by ojcostwo i rodzina nie były silne? Kto ma w tym interes?

  numerowanie - Ojciec – reaktywacja! Czyli jak silny facet buduje silną rodzinę - Jacek Pulikowski, Mariusz Tyczyński, o. Zdzisław WojciechowskiCo powinno być głównym „problemem” w relacjach seksualnych małżonków?

  numerowanie - Ojciec – reaktywacja! Czyli jak silny facet buduje silną rodzinę - Jacek Pulikowski, Mariusz Tyczyński, o. Zdzisław WojciechowskiW jaki sposób ojciec (silny facet!) ma szybko „ładować relację emocjonalną” ze swoimi dziećmi? Jak działać z córkami, a jak z synami? Kogo przytulać, a kogo poczochrać po włosach?

  numerowanie - Ojciec – reaktywacja! Czyli jak silny facet buduje silną rodzinę - Jacek Pulikowski, Mariusz Tyczyński, o. Zdzisław WojciechowskiRefleksja dla żon: Kiedy ostatnio powie działaś mężowi: „Jaki ty jesteś mądry!”, i dlaczego to zdanie jest jednym z kluczy do docenienia mężczyzny?
 I najważniejsze:

  numerowanie - Ojciec – reaktywacja! Czyli jak silny facet buduje silną rodzinę - Jacek Pulikowski, Mariusz Tyczyński, o. Zdzisław WojciechowskiCztery funkcje ojca, czyli co sprawi, że mężczyzna będzie spełniony w rodzinie i z dnia na dzień będzie jeszcze lepszym przykładem dla dzieci, a dla żony najwspanialszym mężczyzną życia!

 

Spotkanie prowadziła Anna Jakubczyk-Mucha.

 

Ojciec – reaktywacja to także… książka.

Obok płyty CD znajduje się książka, w której zapisane są najważniejsze myśli z konferencji oraz:

  numerowanie - Ojciec – reaktywacja! Czyli jak silny facet buduje silną rodzinę - Jacek Pulikowski, Mariusz Tyczyński, o. Zdzisław Wojciechowski4 najważniejsze misje kapitana okrętu, czyli podsumowanie najważniejszych zadań ojca;

  numerowanie - Ojciec – reaktywacja! Czyli jak silny facet buduje silną rodzinę - Jacek Pulikowski, Mariusz Tyczyński, o. Zdzisław Wojciechowskifragmenty obowiązkowej do przeczytania encykliki Jana Pawła II Familiaris Consortio, o której ciągle jest mowa w konferencji;

  numerowanie - Ojciec – reaktywacja! Czyli jak silny facet buduje silną rodzinę - Jacek Pulikowski, Mariusz Tyczyński, o. Zdzisław Wojciechowskidekalog wzorowego ojca;

  numerowanie - Ojciec – reaktywacja! Czyli jak silny facet buduje silną rodzinę - Jacek Pulikowski, Mariusz Tyczyński, o. Zdzisław Wojciechowskibardzo szeroki artykuł 7 ojcowskich wymówek głównych uderzający w klasyczne wymówki ojców;

  numerowanie - Ojciec – reaktywacja! Czyli jak silny facet buduje silną rodzinę - Jacek Pulikowski, Mariusz Tyczyński, o. Zdzisław Wojciechowskiartykuł Ojcostwo – Twój bieg maratoński, w którym mowa o tym, czym różnią się kolejne etapy w życiu dziecka, a co za tym idzie – kolejne etapy pełne wyjątkowych możliwości i wyzwań.

 

Nie bez powodu wybraliśmy konferencję Jacka Pulikowskiego na pierwszy tytuł, który wydajemy w wydawnictwie gloria24.pl . To genialny autor i nauczyciel relacji panujących w rodzinie. Mimo iż słyszałem wiele jego konferencji, ta ciągle zaskakuje mnie i daje mi „pakiet myśli”, które inspirują mnie na drodze do bycia wspaniałym ojcem w przyszłości. Jestem przekonany, że inwestycja w tę płytę zwróci się stokrotnie w spełnionym ojcostwie, do którego szybko dasz się zainspirować. Do dzieła – posłuchaj fragmentu!

Andrzej Sobczyk – właściciel Wydawnictwa Gloria24.pl

 

Dla kogo jest ta książka i płyta CD MP3?

punktor strzalka - Ojciec – reaktywacja! Czyli jak silny facet buduje silną rodzinę - Jacek Pulikowski, Mariusz Tyczyński, o. Zdzisław Wojciechowski Przede wszystkim dla ojców, którzy marzą o tym, by ich dzieci powiedziały kiedyś: „Chciałbym być tak wspaniałym ojcem jak mój tata”.

punktor strzalka - Ojciec – reaktywacja! Czyli jak silny facet buduje silną rodzinę - Jacek Pulikowski, Mariusz Tyczyński, o. Zdzisław WojciechowskiDla ojców, którzy czują, że coś jest nie tak. Dla tych, którzy szukają pomysłu na to, jak rozpocząć naprawę rodziny.

punktor strzalka - Ojciec – reaktywacja! Czyli jak silny facet buduje silną rodzinę - Jacek Pulikowski, Mariusz Tyczyński, o. Zdzisław WojciechowskiDla mężczyzn przygotowujących się do roli męża i ojca, aby mieli dobry start.

punktor strzalka - Ojciec – reaktywacja! Czyli jak silny facet buduje silną rodzinę - Jacek Pulikowski, Mariusz Tyczyński, o. Zdzisław WojciechowskiDla młodych chłopaków, którzy kiedyś będą ojcami i już dziś chcą wziąć sprawy w swoje ręce.

punktor strzalka - Ojciec – reaktywacja! Czyli jak silny facet buduje silną rodzinę - Jacek Pulikowski, Mariusz Tyczyński, o. Zdzisław WojciechowskiA także dla kobiet… Po co? By poznać męski punkt widzenia i zweryfikować swoje często błędne założenia dotyczące relacji damsko-męskich.

 

Jedna odpowiedź do “Ojciec – reaktywacja! Czyli jak silny facet buduje silną rodzinę – Jacek Pulikowski, Mariusz Tyczyński, o. Zdzisław Wojciechowski”

  1. Trudno dostępne wydawnictwo! Ale jestem zadowolony z zakupu i odtąd polecam wszystkim ojcom, bo być ojcem to trudna sztuka i potrzeba wiedzy a nie tylko przeświadczenia, że jest się już idealnym ojcem!

Leave a Reply