Opowiadania prawie wszystkie Poe Edgar Allan

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Opowiadania prawie wszystkie Poe Edgar Allan

Opowiadania prawie wszystkie Poe Edgar Allan
Edgar Allan Poe to niezwykły pisarz, który zapoczątkował gatunek horroru i opowiadań detektywistycznych. Jego życie było pełne tajemnic i dramatów, a jego literackie osiągnięcia są nadal niezwykle wpływowe. Teraz możemy ponownie cieszyć się jego dziełami w mistrzowskim przekładzie Sławomira Studniarza, uhonorowanego Nagrodą „Literatury na Świecie”.
W zbiorze znajdują się zarówno słynne opowiadania, jak „Zagłada domu Usherów”, „Maska czerwonego moru” czy „Czarny kot”, jak i mniej znane teksty, takie jak „Eleonora”, „Żabi skoczek”, „Król Mór”, „System doktora Pierza i profesora Smoły” czy „Złoty żuk”. To prawdziwa gratka dla miłośników grozy, którzy pragną powrócić do korzeni. Trzydzieści dziewięć opowiadań w jednym tomie to ekscytująca mieszanka, która wciąż zachwyca kolejne pokolenia czytelników.
Nie tylko twórczość Edgara Allana Poego fascynuje i inspiruje. Sam autor ma swoje miejsce w kulturze popularnej – dowodem na to jest niedawno nakręcony film oparty na tajemniczej śmierci pisarza oraz jego obecność w serialach telewizyjnych i kreskówkach. Poe stanowi również ważne źródło inspiracji dla grafików, malarzy i muzyków. H.P. Lovecraft nawet nazwał go „Bogiem fikcji literackiej”.
Nie przegap okazji, aby zapoznać się z dziełami mistrza grozy w nowym, doskonałym tłumaczeniu. Wejdź w świat Edgar Allan Poe i poczuj, jak trzyma Cię w napięciu od pierwszej strony.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!