Pakiet Kroniki Diuny Tomy 1-6 Frank Herbert

Pakiet Kroniki Diuny Tomy 1-6 Frank Herbert

Pakiet „Kroniki Diuny. Tomy 1-6” to zestaw kultowych powieści fantastycznonaukowych napisanych przez mistrza gatunku Franka Herberta.

Oto znakomita historia, w której polityka i zdrada mieszają się z mistycyzmem. Poznaj losy Diuny – niegościnnej planety, na której opiera się istnienie całego wszechświata.

Arrakis to pustynna planeta będąca źródłem przyprawy nazywanej melanżem. Na wydobyciu tej przyprawie opiera się władza Imperium – dzięki posiadaniu tego bezcennego zasobu utrzymuje galaktykę w ryzach. Jej mieszkańcy są stale wyzyskiwani, zmuszeni patrzeć, jak ich ziemie są eksploatowane do granic możliwości. Układ sił niespodziewanie się zmienia, kiedy na Arrakis przybywa Paul Atryda. Młody książę staje na czele uciskanej ludności i rozpoczyna nową erę w historii Arrakis, znanej także pod nazwą Diuna.

Na cykl Kroniki Diuny składają się tomy:

„Diuna”,
„Mesjasz Diuny”,
„Dzieci Diuny”,
„Bóg Imperator Diuny”,
„Heretycy Diuny”,
„Kapitularz Diuną”.
O autorze

Frank Herbert to autor, którego miłośnikom gatunku science fiction przedstawiać nie trzeba. Największą sławę przyniósł mu cykl Kroniki Diuny. Jego pierwsza część została już dwukrotnie zekranizowana – pierwsze podejście do filmu wykonał reżyser David Lynch („Miasteczko Twin Peaks”), a drugie Denis Villeneuve („Blade Runner 2049”). Serią inspirowali się również inni twórcy, nawiązań można się doszukać m.in. w popularnych „Gwiezdnych wojnach” George’a Lucasa.

Od śmierci autora cyklem opiekuje się jego syn Brian Herbert oraz Kevin J. Anderson, którzy wspólnie przygotowali takie serie, jak “Preludium do Diuny”, “Legendy Diuny” czy “Wielkie Szkoły Diuny”.

 

Leave a Reply