Piękny dwudziestoletni. Biografia Marka Hłaski – Andrzej Czyżewski

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Piękny dwudziestoletni. Biografia Marka Hłaski - Andrzej Czyżewski

Piękny dwudziestoletni. Biografia Marka Hłaski 203x300 - Piękny dwudziestoletni. Biografia Marka Hłaski - Andrzej CzyżewskiBiografia Marka Hłaski – największej ikony polskiej literatury.

Hłasko już za życia stał się legendą, a jego przedwczesna śmierć w 1969 roku (miał zaledwie 35 lat) tylko tę legendę wzmocniła. Nazywany był polskim Jamesem Deanem, a literacko porównywany do Ernesta Hemingwaya. Autor biografii Andrzej Czyżewski – cioteczny brat Marka Hłaski – w swojej wciągającej opowieści nie tylko burzy wiele mitów, ale też przytacza wiele nieznanych faktów z życia Marka Hłaski.

Ostatnich kilka lat znacznie wzbogaciło wiedzę o losach życia Marka Hłaski. Udało się dotrzeć do nieznanych przedtem materiałów. Starałem się, przygotowując kolejne wydanie, uzupełnić je o wszystko to, co dotychczas nie było znane. O to, co rozszerza wiedzę o życiu pisarza. Wydanie to jest też znacznie rozszerzone w stosunku do poprzednich, wzbogacone o dużą ilość ilustracji – fotografii i reprodukcji dokumentów.

Andrzej Czyżewski.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Ten post ma jeden komentarz

  1. ngsaASDADSCcsxc

    Ten to miał ciekawe życie! Kiedyś przeczytałem wszystkie książki Hłaski, również poznałem jego życiorys, ale z tej książki dowiedziałem się wielu rzeczy, o których nigdy nie słyszałem. Hłasko miał fascynujące życie, sam był bardzo ciekawym człowiekiem i szkoda, że odszedł tak szybko. Do tego autor, Czyżewski, to rodzina Hłaski, miał więc dostęp do wielu ciekawych materiałów.

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!