You are currently viewing Podróże po Polsce Podręcznik do nauki języka polskiego dla obcokrajowców poziom C1 C2	Kubiak Bogusław

Podróże po Polsce Podręcznik do nauki języka polskiego dla obcokrajowców poziom C1 C2 Kubiak Bogusław

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Podróże po Polsce Podręcznik do nauki języka polskiego dla obcokrajowców poziom C1 C2	Kubiak Bogusław

Podróże po Polsce Podręcznik do nauki języka polskiego dla obcokrajowców poziom C1 C2 Kubiak Bogusław

Podręcznik do nauki języka polskiego jako obcego na poziomach C1 i C2 w komplecie z wersją elektroniczną. Dla cudzoziemców uczących się języka polskiego na najwyższych poziomach zaawansowania. Autor proponuje podróż po Polsce połączoną z poznawaniem niuansów polszczyzny; przedstawia 20 najciekawszych miast i miasteczek w 20 rozdziałach zawierających ćwiczenia na rozumienie tekstu, ćwiczenia leksykalne, gramatyczne oraz ćwiczenia rozwijające sprawność pisania i mówienia. W sekcji Z piosenką przez Polskę znalazły znane polskie przeboje (udostępnione w ebooku) związane z treścią rozdziału.

Każdy rozdział zamyka Krzyżówka w podróży, która pozwala powtórzyć i utrwalić słownictwo występujące w poprzednich częściach.

Recenzja:

„Pomysłowo zaprojektowany podręcznik, który w istocie jest także fascynującym

dziennikiem podróży po polskich miasteczkach i miastach” (prof. Oskar E. Swan, Katedra Języków i Literatur Słowiańskich Uniwersytetu w Pittsburghu).

Autor:

Bogusław Kubiak – doktor nauk humanistycznych w zakresie językoznawstwa ze specjalnością glottodydaktyka, polonista, anglista i germanista. Ukończył liczne kursy językowo-metodyczne, m.in. w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemczech, Austrii, Francji, Danii i Chinach. Pracuje jako adiunkt dydaktyczny w Centrum Językowym Politechniki Opolskiej, gdzie prowadzi zajęcia z języka polskiego jako obcego dla studentów z krajów Europy Wschodniej, Indii oraz z programu Erasmus, a także lektoraty języka angielskiego i niemieckiego. Uczył również języka polskiego na Politechnice Pekińskiej (北京工业大学) i w szkołach polonijnych w Republice Czeskiej. Autor kilkudziesięciu publikacji na temat metodyki nauczania języków obcych oraz podręcznika rozwijającego sprawność czytania Na łamach prasy cz. I i II, poziom C2 (2010, 2017).

 

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!