POKOLENIA NA RYNKU PRACY Anna Rogozińska-Pawełczyk

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - POKOLENIA NA RYNKU PRACY Anna Rogozińska-Pawełczyk

POKOLENIA NA RYNKU PRACY Anna Rogozińska-Pawełczyk
Publikacja „Pokolenia na rynku pracy” autorstwa Anny Rogozińskiej-Pawełczyk to niezwykle interesujący i aktualny materiał, który ukazuje nam mechanizmy kształtujące sytuację kolejnych pokoleń na rynku pracy. Książka skupia się również na identyfikacji różnych przyczyn związanych z bieżącą koniunkturą i obecnymi zmianami gospodarczymi.
Polski rynek pracy, mimo swojego charakteru pracodawcy, nadal boryka się z trudnościami w znalezieniu odpowiednich pracowników. Autor podkreśla, że główną przyczyną tych trudności jest często brak dopasowania kompetencji kandydatów do oczekiwań pracodawców.
Unia Europejska podejmuje szereg działań mających na celu zapewnienie zatrudnienia dla ludzi młodych, a państwa członkowskie skupiają swoją uwagę na tej grupie społecznej. Jednak, jak wskazuje autorka, europejskie społeczeństwa starzeją się, dlatego konieczne jest utrzymanie dojrzałych pracowników na rynku pracy przez jak najdłuższy czas.
W książce opisane są trzy grupy pokoleniowe, które różnią się między sobą doświadczeniem i wyzwaniami na rynku pracy. Dotyczy to młodych absolwentów, którzy dopiero wchodzą bądź zamierzają wejść na rynek pracy, pracowników, którzy od lat znajdują się zawodowo na rynku oraz osób w wieku 40 i 50 lat, które musiały poradzić sobie z problemami związanymi z okresem przejściowym po 1989 roku, bezrobociem i włączeniem do nowego systemu emerytalnego.
Autor zwraca szczególną uwagę na fakt, że brak miejsc pracy na rynku powoduje, że młodzi opuszczający szkoły i uniwersytety znajdują się w gorszej sytuacji niż osoby z starszych pokoleń, które zdążyły już znaleźć zatrudnienie przed ogólnoświatowym kryzysem gospodarczym.
„Pokolenia na rynku pracy” to nie tylko ciekawe spojrzenie na mechanizmy rynku pracy i jego zmieniającą się naturę, ale także inspirująca lektura dla wszystkich zainteresowanych zarówno bieżącym stanem polskiego rynku pracy, jak i przyszłością kolejnych pokoleń.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!