Poniedziałek zaczyna się w sobotę – Arkadij Strugacki Borys Strugacki

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Poniedziałek zaczyna się w sobotę - Arkadij Strugacki Borys Strugacki

Poniedziałek zaczyna się w sobotę 198x300 - Poniedziałek zaczyna się w sobotę - Arkadij Strugacki Borys StrugackiAleksander Iwanowicz Priwałow, młody programista z Leningradu, w czasie urlopu spotyka w lesie dwóch sympatycznych naukowców, którzy proponują mu pracę w swojej placówce w pobliskim Sołowcu, fikcyjnym miasteczku na północy Rosji. Wizyta w tajemniczym INBADCZAM-ie (Instytucie Badań Czarów i Magii) staje się początkiem wypadków, które przeczą logice. Ich kulminacją jest niezwykła podróż do świata wyobrażeń, która odbywa się w kierunku odwrotnym do osi czasu…

Powieść “Poniedziałek zaczyna się w sobotę” była satyrą na radzieckie instytuty naukowe, ich niedołężną administrację, awarie sprzętu i nieuczciwych naukowców. Książka doczekała się sequela pt. “Bajka o Trójce”.

Arkadij Strugacki (1925–1991) i Borys Strugacki (1933)
Piszący wspólnie bracia, wybitni rosyjscy autorzy powieści sf, zaliczani do światowych klasyków fantastyki. Spośród ich kilkudziesięciu powieści w Polsce ukazały się m.in.: “Piknik na skraju drogi”, “Poniedziałek zaczyna się w sobotę”, “Trudno być bogiem”, “Przenicowany świat”. Ich książki cieszą się niesłabnącą popularnością wśród czytelników, doczekały się też wielu ekranizacji (m.in. słynny “Stalker” Andrieja Tarkowskiego na podstawie “Pikniku na skraju drogi”).

 

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Ten post ma jeden komentarz

  1. mikrout

    Bracia w formie doskonałej! Prawdziwie zabawne!

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!