Próby ognia – James Dashner

Próby ognia 209x300 - Próby ognia - James Dashner“Próby Ognia” to długo oczekiwany drugi tom bestsellerowej trylogii “Więzień Labiryntu”, amerykańskiego autora Jamesa Dashnera.
To jedna z najciekawszych i nieustannie trzymających w napięciu trylogii dla młodzieży, która zainteresuje miłośników takich serii jak “Igrzyska Śmierci”, czy “Gone”.
Pierwszy tom skończył się niezwykle emocjonującym zwrotem akcji, który sprawia, że wszyscy miłośnicy serii w napięciu oczekują na “Próby Ognia”.

Znalezienie wyjścia z Labiryntu miało być końcem. Żadnych więcej niespodzianek, żadnych puzzli. I żadnego uciekania. Thomas był przekonany, że jeśli Streferzy zdołają się wydostać, odzyskają swoje dawne życie. W Labiryncie życie było łatwe. 

Było jedzenie, schronienie i względne bezpieczeństwo. Dopóki Teresa nie zapoczątkowała końca. Ale w świecie poza Labiryntem koniec został zapoczątkowany już dawno temu.
Spalona przez Pożogę i wysuszona z powodu nowego surowego klimatu, Ziemia stała się krainą zniszczenia, penetrowaną przez Poparzeńców, ludzi zarażonych Pożogą.
Dlatego Streferzy wciąż nie mogą przestać uciekać. Zamiast upragnionej wolności, muszą stawić czoła jeszcze jednej próbie. Muszą przejść przez najbardziej spaloną część świata i dotrzeć do celu w ciągu dwóch tygodni.
Ale DRESZCZ przygotował im na tej drodze wiele niespodzianek. Wiele krwawych niespodzianek…

Leave a Reply