Programowanie Internetu rzeczy Andy King

CENA KSIAZKI 300x150 - Programowanie Internetu rzeczy	Andy King

Programowanie Internetu rzeczy Andy King

Ten praktyczny przewodnik uczy, jak programować Internet rzeczy (Internet of Things – IoT). Autor i edukator Andy King dzieli złożone problemy programistyczne na instrukcje krok po kroku i pokazuje, jak zaprojektować i zbudować własny kompleksowy system Internetu rzeczy typu full-stack – od urządzenia po chmurę. Ta praktyczna książka przeprowadza czytelników przez proces doboru narzędzi, konfigurowania środowiska programistycznego oraz projektowania i implementacji rozwiązania.

Uczy, jak działa typowy ekosystem IoT oraz jak radzić sobie z problemami z integracją, jakie pojawiają się w trakcie implementowania rozwiązań IoT. Ta książka pomoże w rozpoczęciu pracy zarówno studentom, którzy poznają podstawy IoT, jak i menedżerom, którzy znają się nieco na IT i chcą lepiej zrozumieć niuanse technologii IoT, a także programistom rozwijającym własny system inteligentnego domu.

• Projektowanie kompleksowego rozwiązania dla przykładowego problemu IoT

• Konfigurowanie środowiska do budowania i testowania rozwiązań IoT

• Porządkowanie projektu oprogramowania poprzez utworzenie abstrakcji w językach Python i Java

• Używanie MQTT, CoAP i innych protokołów do łączenia się z urządzeniami i usługami IoT

• Tworzenie niestandardowego, bazującego na notacji JSON formatu danych do użycia na różnych platformach i usługach

• Wykorzystywanie usług w chmurze do wspomagania ekosystemu IoT i dostarczania korzyści biznesowych

„Ta książka przedstawia programistom bezcenne techniki projektowania, rozwijania i wdrażania kompleksowych systemów Internetu rzeczy.”

—Rolando Herrero

Profesor, Northeastern University

„Czytelnicy dobrze poznają komponenty wchodzące w skład rozwiązań IoT i dowiedzą się, jak naprawdę wygląda proces ich budowania.”

—Tim Strunck

Dyrektor działu Software Engineering,
Atom Power

Andy King jest wprawionym informatykiem, edukatorem i liderem technicznym z ponad 20-letnim doświadczeniem, specjalizującym się w projektowaniu i budowaniu narzędzi do zarządzania siecią, systemów telematycznych i platform Internetu rzeczy. Doradza klientom na całym świecie w zakresie strategii, projektowania i integracji systemów IoT. Jest wykładowcą na Northeastern University, gdzie prowadzi kurs Connected Devices.

 

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!