Programowanie sterowane testami w Pythonie Jak tworzyć skalowalne zestawy testów i aplikacji Alessandro Molina

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Programowanie sterowane testami w Pythonie Jak tworzyć skalowalne zestawy testów i aplikacji	Alessandro Molina

Programowanie sterowane testami w Pythonie Jak tworzyć skalowalne zestawy testów i aplikacji Alessandro Molina

Spośród wielu koncepcji tworzenia oprogramowania na szczególną uwagę zasługuje model programowania sterowanego testami, znany jako TDD. Technika ta opiera się na integracji procesów projektowania aplikacji i pisania kodu z prowadzeniem testów. Mimo że taki sposób pracy wydaje się dość wymagający dla zespołów deweloperów, łatwo się przekonać, że TDD pozwala na stałe uzyskiwanie dobrych efektów, a opracowane tą metodą aplikacje zaskakują stabilnością i przewidywalnością w środowisku produkcyjnym.

W tej praktycznej książce dokładnie opisano koncepcje przeprowadzania testów oprogramowania, a szczególny akcent położono na model programowania sterowanego testami. Przedstawiono w niej również szeroką gamę przydatnych do testowania narzędzi, takich jak wbudowany w Pythona moduł testów jednostkowych unittest, frameworki pytest i Robot, a także biblioteka webtest. Omówiono też zasady projektowania testów, testowania kodu podczas implementacji nowych funkcjonalności i tworzenia pełnych zbiorów testów. Ponadto dokładnie zaprezentowano najlepsze praktyki związane z testami automatycznymi i modelem programowania TDD. Poszczególne koncepcje zostały zilustrowane praktycznymi przykładami zastosowania narzędzi dostępnych w Pythonie.

W książce między innymi:

najlepsze praktyki dotyczące projektowania testów
praca z frameworkiem pytest przeznaczonym do testowania aplikacji
tworzenie testów funkcjonalnych dla aplikacji WSGI za pomocą biblioteki webtest
zasady programowania sterowanego testami
techniki tworzenia niezawodnych aplikacji w Pythonie
Najważniejsze jest testowanie kodu – od pierwszej linii!

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!