Przeszłość i dziś Młoda polska Język polski Podręcznik Klasa 3 Część 1 Szkoła ponadpodstawowa Ewa Paczoska

CENA KSIAZKI 300x150 - Przeszłość i dziś Młoda polska Język polski Podręcznik Klasa 3 Część 1 Szkoła ponadpodstawowa	Ewa Paczoska

Przeszłość i dziś Młoda polska Język polski Podręcznik Klasa 3 Część 1 Szkoła ponadpodstawowa Ewa Paczoska

Książka „Przeszłość i dziś 3. Część 1. Literatura. Język. Kultura. Liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony” jest podręcznikiem do języka polskiego dla uczniów klasy trzeciej liceum i technikum. Książka, napisana przez Ewę Paczoską, została wydana przez WSiP i jest zgodna z wymaganiami, które obowiązują od 2019 roku. Podręcznik obejmuje literaturę epoki Młodej Polski.

Podręcznik zapoznaje uczniów z twórczością poetów młodopolskich: Kazimierza Przerwy-Tetmajera, Jana Kasprowicza, Leopolda Staffa, Kazimiery Zawistowskiej. Uczeń ma szansę poznać literaturę modernizmu innych krajów: Charles’a Baudelaire’a, Arthura Rimbauda i innych. W podręczniku zamieszczono również fragmenty lektur, które uczniowie czytają samodzielnie i w całości. Podręcznik jest pomocą w ich analizie i interpretacji. Przed każdym fragmentem uczeń znajdzie przewodnik po lekturze. Tekst ten wyjaśnia genezę dzieła. Pod tekstem literackim znajdują się komentarze, które zawierają omówienie dzieł.

Podręcznik jest bogato ilustrowany. Uczeń może zapoznać się ze sztuką epoki Młodej Polski, obejrzeć reprodukcje obrazów symbolistów i ekspresjonistów. Można tu znaleźć fotografie pisarzy i malarzy, kadry z filmów czy przedstawień teatralnych. Książka została podzielona na jednostki lekcyjne. Oprócz prezentacji tekstów literackich zawierają one biogramy autorów, wskazówki do lektury oraz zestaw ćwiczeń pomocnych przy interpretacji tekstu.

W podręczniku „Przeszłość i dziś 3. Część 1. Literatura. Język. Kultura. Liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony” znajdują się również rozdziały poświęcone rozwojowi języka polskiego: omówienie dialektów i gwar, analiza zapożyczeń we współczesnej polszczyźnie, a nawet wybrane zagadnienia z ortografii.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!