Punkty zwrotne Turning points - Punkty zwrotne Turning points

Punkty zwrotne Turning points

Album opowiada o momentach przełomowych w życiu najwybitniejszych postaci polskiej kultury, sztuki i życia społecznego.

Bogato ilustrowany album Punkty Zwrotne / Turning Points opowiada o momentach przełomowych – punktach zwrotnych w biografiach najważniejszych postaci polskiej kultury i życia społecznego.

Wśród bohaterów albumu znaleźli się m.in. Magdalena Abakanowicz, Jerzy Antkowiak, Janusz Głowacki, Agnieszka Holland, Ryszard Horowitz, Krystyna Janda, Kora, Krzysztof Kieślowski, Katarzyna Kozyra, Jacek Kuroń, Dorota Masłowska, Czesław Miłosz, Zofia Nasierowska, Chris Niedenthal, Agnieszka Osiecka, Jerzy Owsiak, Paweł Pawlikowski, Krzysztof Penderecki, Anda Rottenberg, Wanda Rutkiewicz, Jerzy Skolimowski, Małgorzata Szumowska. Wisława Szymborska, Olga Tokarczuk, Danuta Wałęsa.

Autorzy zaproszeni do współpracy przez redaktorkę albumu, Izę Bartosz, rozmawiają z jego bohaterkami i bohaterami lub z ich bliskimi o tym, czym były dla nich owe przełomy w biografiach, jakie miały skutki, dokąd zaprowadziły czołowych twórców polskiej kultury.

Album to opowieść o wyjątkowych Polakach, którzy sprawili, że polska kultura stała się ceniona na świecie o ich marzeniach, radościach i smutkach, ale także jest opowieścią o Polsce i zmianach jakie zachodziły w kraju przez pryzmat ich indywidualnych, często łączących się ze sobą historii.

Leave a Reply