You are currently viewing Rewolucja rosyjska Pipes Richard

Rewolucja rosyjska Pipes Richard

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Rewolucja rosyjska Pipes Richard

Rewolucja rosyjska Pipes Richard
„Rewolucja rosyjska” to monumentalne i fascynujące dzieło, które w pełni ujmuje znaczenie jednego z najważniejszych wydarzeń XX wieku. Konsekwencje tej rewolucji miały ogromny wpływ na całą planetę przez kolejne dziesięciolecia. Richard Pipes, światowy autorytet w dziedzinie historii Rosji, przedstawia obalenie monarchii i zdobycie władzy przez bolszewików z pasją badacza i maestrią dramaturga.
Ta niezwykła książka, „Rewolucja rosyjska”, nie tylko jest wielkim kronikarskim opisem politycznej i militarnej walki o władzę w burzliwych latach 1917-1920 na szerokim tle historycznym. To także opowieść o tragicznych losach ludzi, którzy zostali wciągnięci w machinę historycznych wydarzeń: polityków, dowódców, rewolucjonistów, żołnierzy, biurokratów i intelektualistów. Richard Pipes ukazuje ich losy z niesamowitą precyzją i empatią.
Czytając tę książkę, można poczuć, że autor poświęcił dziesięć lat badania i pisania, aby dostarczyć nam tego wielkiego dzieła. „Rewolucja rosyjska” jest drugą częścią trylogii, która poświęcona jest historii Rosji, obok „Rosji carów” i „Rosji bolszewików”. Jest to zatem niezwykle wartościowe źródło wiedzy, które wzbogaci nasze rozumienie tego fascynującego okresu w historii Rosji.
Jeśli jesteś pasjonatem historii, polityki lub rewolucji, ta książka jest absolutnie niezbędna. Richard Pipes przedstawia ogromną ilość faktów oraz analizuje ich znaczenie w sposób klarowny i zrozumiały. „Rewolucja rosyjska” nie tylko naświetla wydarzenia, ale również pomaga zrozumieć ich konsekwencje i oddziaływanie na cały świat.
Nie wahaj się sięgnąć po tę książkę. Jej lektura przypomina prawdziwą powieść sensacyjną, która składająca się z faktów i wywołująca intensywne emocje. „Rewolucja rosyjska” to absolutny must-have dla każdego, kto pragnie zgłębić historię tego niezwykłego okresu.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!