Rock Mann czyli jak nie zostałem saksofonistą – Wojciech Mann

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Rock Mann czyli jak nie zostałem saksofonistą - Wojciech Mann

Rock Mann czyli jak nie zostałem saksofonistą 230x300 - Rock Mann czyli jak nie zostałem saksofonistą - Wojciech MannWojciech Mann po raz pierwszy opowiada o swej młodości, przygodach z muzyką i muzykami oraz o tym, dlaczego nie został saksofonistą.

Jakimi metodami Wojciech Mann odmładzał zajechane winyle?
W jaki sposób grupie nastoletnich zapaleńców udało się ściągnąć do szarego PRL-u samych Rolling Stonesów?
Gdzie w Warszawie można było dostać coke?
I jakie to uczucie zaśpiewać przed wielotysięczną widownią ze Stevie Wonderem? Zwłaszcza jeśli największym sukcesem wokalnym w karierze Wojciecha Manna było wcześniej wykonanie pieśni Zielony mosteczek na lekcji śpiewu.
Z tej pełnej ciepłego humoru i nostalgii książki poznamy barwne opowieści o tym, co działo się za sceną wielkich festiwali i słynnych koncertów, dowiemy się, jak przebiegały wizyty w Polsce gwiazd rocka i gigantów światowego jazzu oraz jak wyglądały początki radiowej Trójki. Wojciech Mann przenosi nas w niezwykłe, pionierskie dla rock and rolla czasy – kiedy słuchało się Radia Luxembourg, grupa The Animals bawiła się na warszawskich prywatkach a sprzęt podczas koncertów podłączano do prądu za pomocą zapałek.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Ten post ma jeden komentarz

  1. trójkowicz

    Legenda polskiego radio Trójki, no dobra, telewizji też!, w końcu zdradza trochę o swoim życiu prywatnym. I jeszcze bardziej go lubię i szanuję. A książka jest bardzo dowcipnie napisana!

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!