Jest to książka o tym, co ludzie do mnie pisali i mówili przez pięćdziesiąt lat – wyjaśnia słynna pisarka. Powstało coś w rodzaju niezwykłego, osobistego pamiętnika, w którym cytowane zapiski, omówienia rozmów, opinie – przyjaciół, znajomych, bohaterów reportaży, wielbicieli twórczości – są punktem wyjścia do opowieści o ludzkich zachowaniach i losach, pełnej refleksji nad życiem i stanowiącej oryginalną panoramę czasów ostatniego półwiecza. wśród bohaterów są m.in.: Krzysztof Kieślowski, Marek Edelman, Mieczysław Rakowski, ks. Adam Boniecki, prof. Jan Kott, Leszek Kołakowski.

One thought on “Różowe strusie pióra – Hanna Krall

  1. gocha

    Jaki jest szczyt skromności? Napisać książkę o sobie, w której głos odda się innym, którzy na dodatek o Tobie prawie wcale nie mówią.
    A może pisarz rzeczywiście powinien przemawiać tylko przez swoje teksty? A nie zdjęcia i wywiady dla pism upadłych?
    „Różowe strusie pióra” to uporządkowane chronologicznie wypowiedzi osób dla Krall i bardzo bliskich jak krewni i tych dalszych, jak przyjaciele i dobrzy znajomi (znane nazwiska). Jak również osoby, którym Krall udzielała głosu w swoich książkach – Ocaleni. I naprawdę więcej tu o Zagładzie, problemach innych ludzi, niż o samej pisarce. Lektura raczej dla znających jej twórczość.

Leave a Reply