Rytmy i rytuały dzieci André Stern

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Rytmy i rytuały dzieci  André Stern

Rytmy i rytuały dzieci André Stern

Cieszymy się, kiedy nasze dziecko nauczy się czytać i pisać, zanim osiągnie przewidziany wiek, niepokoimy się za to, gdy nie radzi sobie z matematyką. Zastanawiamy się, dlaczego ekran przyciąga tak silnie, że gdybyśmy naszych dzieci nie pilnowali, nie zajmowałyby się niczym innym. A gdy czterolatek wpada w złość, ponieważ dostał picie w niewłaściwym kubku, martwimy się, że wyrośnie z niego tyran.

André Stern zachęca nas do zachowania spokoju. Pomaga dostrzec rytmy i rytuały naszych dzieci, które są istotnym wyrazem ich potrzeb, a dla nas stanowią wskazówkę w budowaniu relacji. Dzięki nim możemy stworzyć bezpieczny port, z którego dziecko wypłynie, by odkrywać nowe horyzonty.

Zrozumienie rytmów i rytuałów dzieci to krok w stronę rodzicielstwa opartego na zaufaniu.

“Myślę, że po lekturze tej książki inaczej spojrzycie na rytmy i rytuały zarówno dziecka, jak i własne i powitacie je jako jedną z tych rzeczy, które tworzą wokół nas bezpieczną strefę spokoju, dają nam pewność siebie, wspomagają naszą kreatywność i pozwalają lepiej wyrazić naszą prawdziwą naturę“. – André Stern

André Stern oddaje głos dzieciom, które tak bardzo potrzebują dziś być wysłuchane. Ma niezwykły dar przekazywania głębokich myśli w prosty sposób. To, co inni próbują wyjaśnić w skomplikowanych poradnikach, Stern mówi zwięźle tak, że trafia wprost do serca.
Jeśli siedmiolatek potrafi pięknie śpiewać, ale nie radzi sobie z matematyką, oznacza to tylko, że uczy się w swoim tempie, własnym rytmem. Czterolatka, która chce nosić ciągle ten sam sweterek, nie jest uparta, tylko postępuje zgodnie ze swoim rytuałem. Jeśli dziecko nie potrafi jeszcze czytać, podczas gdy jego rówieśnicy robią to już płynnie, nie ma powodu do zmartwień.
André Stern zachęca nas: zaufajmy rytmom i rytuałom naszych dzieci, ofiarujmy im bezwarunkowe „kocham cię, bo jesteś taki, jaki jesteś”, i nie martwmy się o resztę!
“Nie chcę w tej książce opisywać wszystkiego, co w naszym porządku świata zaburza naturalne rytmy i rytuały człowieka, a szczególnie spontaniczne rytmy i rytuały dziecka. Tę niezbędną klasyfikację pozostawiam innym, mającym lepsze narzędzia do opisania zakresu i konsekwencji zjawiska; osobiście wolę pójść drogą odwrotną i podzielić się prostymi historiami o zaufaniu. Historiami prawdziwymi, które ilustrują i uwypuklają to, co pojawia się w naturalny sposób, kiedy przestajemy więzić naturę naszych dzieci w ciasnej łupince naszych oczekiwań i utartych przekonań – kiedy po prostu przestajemy chcieć je edukować, a zaczynamy żyć zaufaniem do nich; tym samym zaufaniem, którego wszyscy chcielibyśmy doświadczyć od innych” – André Stern

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!